پایان سوپرجام جنجالی قهرمانی فولاد با شکست پرسپولیس بی جان


تهران- ایرنا- تیم فوتبال فولاد خوزستان موفق شد با یک گل پرسپولیس را شکست داده و جام قهرمانی سوپرجام را به خانه ببرد.


به گزارش ایرنا، تیم‌های پرسپولیس و فولاد خوزستان به ترتیب به عنوان قهرمان لیگ برتر و جام حذفی، از ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه امروز دوشنبه در ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان به مصاف یکدیگر رفتند.


پیش از این سرخپوشان تهرانی چهار بار به این مسابقه پا گذاشته بودند که هر چهار بار منجر به قهرمانی آنان شد تا پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات باشند. 


سرخپوشان امروز برای پنجمین دوره متوالی برای تصاحب سوپرجام آمده بودند تا مشابه لیگ برتر، در این رقابت‌ها هم پوکر کنند.


در سوی دیگر، فولاد دومین حضور خود را در سوپرجام تجربه می‌کرد. فولادی‌ها در سال ۱۳۸۴ با نتیجه پرگل چهار بر صفر به صباباتری باخته و پس از ۱۶ سال با «جواد نکونام» آمده بودند تا اولین قهرمانی خود را جشن گرفته و اولین شکست پرسپولیس در این رقابت‌ها را رقم بزنند. اتفاقی که در لیگ بیست و یکم رخ نداد و فولاد با ۲ شکست توسط پرسپولیس بدرقه شد.


این دیدار باید پیش از آغاز فصل برگزار می‌شد اما به دلیل فشردگی تقویم مسابقات و آماده نبودن تیم‌ها به امروز(۱۸ بهمن‌ماه) موکول شد.


محمدرضا اکبریان به عنوان داور و حسن ظهیری به همراه سعید علی نژادیان و جلیل شعرانی به همراه سید رضا مهدوی (‌کمک داور) قضاوت این بازی را برعهده داشت.


این آخرین قضاوت اکبریان در دنیای فوتبال بود و پس از پایان دیدار از قضاوت در میادین خداحافظی کرد.


دیدار در نیمه نخست به طور متعادل آغاز و پیگیری شد و دو تیم در ابتدا جانب احتیاط را رعایت کرده و در حال ارزیابی یکدیگر بودند.


نخستین موقعیت این دیدار را شاگردان نکونام روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند و «موسی کولیبالی» در دقیقه ۱۸ روی ارسال کرنر از جناح چپ دروازه سرخ‌ها، موفق شد نخستین گل بازی را به ثمر برساند.


با حرکت خوب آبشک در دقیقه ۲۶ فرصت خوبی در محوطه جریمه پرسپولیس ایجاد شد اما حامد لک توپ را جمع کرد.


پایان سوپرجام جنجالی؛ قهرمانی فولاد با شکست پرسپولیس بی‌جان در سیرجان


حمله همه جانبه پرسپولیس در دقیقه ۲۸ در نهایت با شوت بی‌حاصل وحید امیری راهی به دروازه نبرد.


کامیابی‌نیا در دقیقه ۳۸ روی یک ضربه ایستگاهی موفق شد دروازه فولاد را باز کند اما کمک داور این گل را آفساید اعلام کرد.


نیمه نخست این دیدار با تک گل فولاد به سود شاگردان نکونام به پایان رسید.


سه دقیقه پس از آغاز نیمه دوم برخورد شدید مهاجم فولاد با حامد لک، باعث مصدومیت ۲ بازیکن شد و در ادامه نیز بازیکنان ۲ تیم با یکدیگر درگیر شدند. داور بازی در ادامه به سینا شاه‌عباسی به دلیل بازی خطرناک، کارت زرد نشان داد.


سانتر عالی جلال حسینی در دقیقه ۵۳، با ضربه عبدی در آستانه ورود به دروازه فولاد قرار داشت اما با فاصله بسیار اندک راهی اوت شد.


پرسپولیس که برای جبران گل خورده عطش فراوانی داشت، در دقیقه ۵۴ بار دیگر دروازه فولاد ایجاد خطر کرد اما باز هم ضربه سر عبدی راهی به دروازه نبرد.


پایان سوپرجام جنجالی؛ قهرمانی فولاد با شکست پرسپولیس بی‌جان در سیرجان


تکل خطرناک مهدی شیری در دقیقه ۶۲ روی بازیکن فولاد، داور را مجاب کرد تا با نشان دادن کارت زرد دوم به او، پرپسولیس را ۱۰ نفره کند.


حمله خطرناک و شوت بازیکن فولاد در دقیقه ۶۶ از بالای دروازه پرپسولیس به بیرون رفت.


سیدجلال حسینی در دقیقه ۷۰ پس از تعویض شدن، به دلیل اعتراض کارت قرمز دریافت کرد و در ادامه اعتراضات، حمید مطهری از پرسپولیس و مهدی هاشمی‌نسب از فولاد از  اخراج شدند.


کرنر برای پرسپولیس در دقیقه ۷۸ با ضربه سر عبدی همراه شد و از کنار دروازه به بیرون رفت.


حمید بوحمدان در دقیقه ۸۱ از زمین بازی اخراج شد تا هر ۲ تیم دقایق پایانی بازی را ۱۰ نفره دنبال کنند.


موقعیت دقیقه ۸۶ برای پرسپولیس باز هم راهی به دروازه نداشت و موقعیت تک به تک عالی برای مهدی عبدی از دست رفت.


این بازی در نهایت با تک گل فولاد و قهرمانی این تیم به پایان رسید.


ترکیب پرسپولیس


حامد لک، فرشاد فرجی (علیرضا ابراهیمی)، سیدجلال حسینی‌ (وحدت هنانوف)، مهدی شیری ، سعید آقایی‌، کمال کامیابی‌نیا، رضا اسدی (امید عالیشاه)، وحید امیری، علی شجاعی (منوچهر صفروف)، مهدی پاکدل (علی نعمتی) و مهدی عبدی.


ترکیب فولاد خوزستان


احسان مرادیان، انصاری، کولی بالی، سینا شاه عباسی، عباسی، محمد آبشک، محمد نجاریان، پریرا، وحید حیدریه، بوحمدان و علیرضا کوشکی