رونق روزافزون پینترست در دوران کرونا


ارزش سهام شرکت پینترست در معاملات روز جمعه پس از این که از افزایش درآمد خود در ژوییه تحت تاثیر بازگشت تبلیغات کنندگان و کاربران به این سرویس اشتراک گذاری اجتماعی خبر داد، حداکثر ۳۰ درصد افزایش داشت.


این شرکت از رشد حدود ۵۰ درصدی فروش خود در ژوییه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و در بیانیه ای اعلام کرد: ما از عملکرد کسب و کارمان تشویق شدیم. اما به توجه به ادامه بحران شیوع کووید ۱۹ و عوامل دیگر، همچنان ابهامات فراوانی وجود دارد.


پینترست برای کل سه ماهه سوم رشد بیش از ۳۰ درصدی فروش نسبت به مدت مشابه سال گذشته را پیش بینی کرده است. ارزش سهام این شرکت که روز پنج شنبه در بازار نیویورک در ۲۵ دلار و ۲۹ سنت بسته شده بود در معاملات پیش از شروع ساعت فعالیت بازار تا مرز ۳۲ دلار و ۸۷ سنت صعود کرد. ارزش سهام این شرکت از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا روز پنج شنبه حدود ۳۵ درصد رشد کرده است.


پینترست به کاربران اجازه می دهد عکسها، لینکهای وب و محتواهای دیگر را در بوردهای دیجیتال با مضامین مختلف پین کنند. این برنامه در میان طرفداران مد، دکوراسیون خانه، آشپزی و سرگرمیهای دیگر طرفدار دارد. در بحبوحه ادامه شیوع کووید ۱۹، پینترست کاربران بیشتری را جذب کرده اما با کاهش هزینه از سوی تبلیغات کنندگان، از نظر مالی آسیب دیده است.


اما این شرکت روز جمعه خبرهای بهتری داشت و اعلام کرد رشد تبلیغات در سه ماهه دوم بر مبنای سال به سال تسریع شد. هزینه از سوی تبلیغات کنندگان کوچک و متوسط نیمی از درآمد این شرکت را تشکیل داد. درآمد پینترست در سه ماهه دوم حدود ۲۷۲ میلیون دلار بود که حدود چهار درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته و بالاتر از برآورد وال استریت بود.


بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت اعلام کرد ماهانه ۴۱۶ میلیون کاربر فعال دارد که ۳۹ درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته و بالاتر از انتظارات تحلیلگران بوده است. رشد در آمریکا تحت تاثیر کاربرانی که به این سرویس برگشته اند، قوی بوده است با این حال پینترست انتظار دارد در ماههای آینده رشد ماهانه کاربران فعال کندتر شود.


منبع: ایسنا