درآمد PLC در ایران و خارج از کشور


به دنبال یک شغل با درآمد بالا و فرصت‌های شغلی بی‌شمار در ایران و خارج از کشور هستید؟ شغل تکنسین PLC با بازار کار عالی و رو به رشد در سراسر دنیا می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد! PLC کلیدی برای باز کردن درب‌های فرصت‌های شغلی بی‌شمار در ایران و جهان محسوب می‌شود.


به گزارش ایسنا به نقل از آموزشگاه پایتخت فناوری، با ما همراه شوید تا در مورد درآمد پی ال سی در ایران و خارج از کشور توضیح دهیم تا بتوانید تصمیم خود را برای ورود به این رشته بگیرید.


تکنسین‌های PLC در صنایع مختلفی از جمله نفت، گاز، برق، خودروسازی و خطوط تولید کار می‌کنند. با توجه به استفاده گسترده از پی ال سی در صنایع مختلف، کشورهای صنعتی و فرآیندهای سیستمی آنها، نیازمند استفاده از پی ال سی و استخدام PLC man می‌باشند؛ این امر باعث شده است که بازار کار تکنسین‌های PLC در ایران و خارج از کشور رونق بی‌نظیری داشته باشد.


درآمد PLC در ایران و خارج از کشور


برندهای معروف پی ال سی مانند زیمنس، دلتا و فتک در اکثر کارخانه‌های ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند. وظیفه یک متخصص PLC شامل طراحی، نصب، راه‌اندازی و نگهداری سیستم‌های کنترل پی ال سی است. با کسب مهارت‌های لازم در این زمینه، شما می‌توانید به یک تکنسین موفق تبدیل شوید و از درآمدهای بالایی برخوردار شوید. متخصصان این حوزه می‌توانند در فرصت‌های شغلی با عناوین تکنسین PLC، برنامه‌نویس PLC، تکنسین اتوماسیون صنعتی و مهندس ابزار دقیق شروع به کار کنند.


اگر می‌خواهید رقم دقیق درآمد شغل PLC در ایران را بدانید، باید به این نکته توجه داشته باشید که مشخص کردن یک عدد خاص برای میزان درآمد این حرفه امکان‌پذیر نیست چرا که این مورد بستگی به سطح مهارت، تجربه و محل کار آنها دارد. با افزایش تجربه و مهارت‌های خود، می‌توانید از فرصت‌های شغلی بیشتری بهره‌برداری کنید و درآمد خود را افزایش دهید.


طبق آمار منتشر شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور، درآمد ماهیانه مهندسین PLC بین 3 تا 7 برابر حقوق وزارت کار عنوان شده است. این رقم ممکن است در استان‌های صنعتی کشور مانند تهران، البرز، مرکزی، اصفهان و یزد بالاتر عنوان شود. پس اگر به دنبال یک شغل پر درآمد و با آینده‌ای روشن هستید، تکنسین PLC می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. هم‌ اکنون شروع به کسب مهارت‌های لازم کنید و به جمع متخصصان موفق در این حوزه بپیوندید!


شرح وظایف فردی که در حوزه PLC کار می‌کند از کشوری به کشور دیگر متفاوت است؛ بنابراین، برای یافتن برخی اشتراکات در حوزه شغلی پی ال سی در سراسر مرزها، تحقیق کردیم و به این نتیجه رسیدیم که نشان‌دهنده شخصی است که وظایف برنامه‌نویسی PLC و طراحی HMI را انجام می‌دهد. در این قسمت قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم که درآمد یک متخصص و برنامه‌نویس PLC در کشورهای خارجی چقدر است؟ عوامل زیادی وجود دارد که بر میزان درآمد تأثیر می‌گذارد که شامل سوابق تحصیلی، سابقه کاری، مهارت، توانایی، کشور، ایالت و شهری می‌شود که در آن زندگی می‌کنید. جدول ارائه شده در زیر، میانگین حقوق پی ال سی‌کاران به همراه پایین‌ترین و بالاترین درآمد دریافتی در 5 کشور خارجی را به نمایش گذاشته است که در سال 2022 میلادی قطب صنعت در جهان شناخته شدند.


درآمد PLC در ایران و خارج از کشورحال که با شرایط بازار کار و درآمد PLC در ایران و خارج از کشور آشنا شدید، ممکن است بخواهید مهارت‌های تخصصی کار با پی ال سی در برندهای متفاوت را اخذ نمایید. آموزشگاه پایتخت فناوری به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه‌های برگزارکننده دوره PLC در تهران، این دوره را به شیوه کاملاً عملی ویژه ورود به بازار کار به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌کند. با “https://paytakhtfanavari.com/courses/plc-training/”>آموزش پی ال سی مهارت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پی ال سی‌ها، برنامه‌نویسی آنها با زبان‌های گوناگون، تسلط بر HMI و اتوماسیون صنعتی را به دست خواهید آورد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا