تبیین دیپلماسی هوشمند دولت برای نمایندگان از سوی امیرعبداللهیان


تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه امروز به منظور پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد.


به گزارش حوزه سیاست خارجی، حسین امیرعبداللهیان در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوالات متنوع نمایندگان درباره حوزه‌های نظری و عملی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دولت مردمی و تحول‌خواه سیزدهم پاسخ داد.


وزیر امور خارجه در این نشست در زمینه سیاست همسایگی، دیپلماسی اقتصادی، گذرگاه‌های مرزی، دیپلماسی انرژی و آب و دستاوردهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر دیدگاه‌های وزارت امورخارجه را برای نمایندگان سوال کننده و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تشریح و زوایایی از گفتمان سیاست خارجی متوازن، دیپلماسی پویا و تعامل هوشمند دولت را تبیین کرد.


براساس این گزارش، نمایندگان حاضر، علاوه بر طرح سوالات، انتظارات و پیشنهادات خود در خصوص سیاست خارجی را مطرح کرده و برخی موضوعات کارشناسی در حوزه رابطه با همسایگان و مسایل حوزه‌های انتخابیه خود در بخش بین الملل را مورد تاکید قرار دادند.


این نشست که براساس آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی درباره سوالات نمایندگان از وزیر امور خارجه برگزار شد، در محیط تفاهم و هم افزایی مجلس و وزارت امور خارجه همراه بود.


بخش مهمی از سوالات نمایندگان به سدسازی ها در ترکیه و اففانستان  و آثار سوء آن بر کشورمان اختصاص داشت. نمایندگان سوال کننده خواستار پیگیری جدی این موضوع مهم از وزارت خارجه شدند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40