وزیر کشور شهدا و ایثارگران چراغ حقیقت و روشنایی را به روی بشریت


تهران – ایرنا – وزیر کشور در پیامی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا تاکید کرد: پاسداشت مقام شهدا و ایثارگران امری به غایت دشوار است و فرشتگانی که با گذار از تعلقات مادی و دنیوی و با ایمانی لایزال و درونی به طریق صراط حق، چراغ حقیقت و روشنایی را به روی بشریت گشوده‌اند.


 به گزارش حوزه دولت ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در این پیام افزود: پاسداشت مقام شهدا و ایثارگران امری به غایت دشوار است و فرشتگانی که با گذار از تعلقات مادی و دنیوی و با ایمانی لایزال و درونی به طریق صراط حق؛ چراغ حقیقت و روشنایی را به روی بشریت گشوده‌اند.  


در این پیام آمده است: افتخار ایران اسلامی به فرزندان برومند و همیشه در میدان خدمت به انقلاب و اسلام است که جانانه در راه دفاع از ارزش‌های دینی و الهی جان گرانقدرشان را تقدیم کردند.  


این پیام می افزاید: نام گذاری ۲۲ اسفند به عنوان روز بزرگداشت شهدا و سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی، تجلی ارج نهادن به مقام شهدا و ارزش‌های والایشان در دفاع از وطن و کیان کشور بوده است.


وزیر کشور در پیام خود تصریح کرد: اینجانب در این روز که مزین به نام شهدا است، به روح پرفتوح آنان درود می‌فرستم و یاد وخاطره‌شان را گرامی می‌دارم.


وحیدی تاکید کرد: امید آنکه با کسب معرفت عمیق از مسیر شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دوران دفاع مقدس، شهدای مدافعان حرم و مدافعان سلامت که جملگی برای اعتلای وطن و پرچم پرافتخار ایران عزیز اسلامی کوشیده‌اند؛ بتوانیم قدم‌های ماندگار و اثرگذار برای  ادامه مسیر رشد و ابادانی کشور برداریم.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40