مسابقات بین المللی پهپادی شکار شاهین در کاشان آغاز شد


محمد شلتوکی







برچسب‌ها







تهران- ایرنا- مشاور عالی فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: هفتمین دوره مسابقات بین المللی نظامی شکار شاهین ۲۰۲۲ در حوزه پهپادی با حضور ۴ کشور از امروز (دوشنبه) به مدت دو هفته به میزبانی نیروی هوافضا سپاه در قالب تیم تیم در شهرستان کاشان برگزار می‌شود.


به گزارش حوزه دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار علی بلالی مشاور عالی فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از برگزاری هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی شکار شاهین ۲۰۲۲ در حوزه پهپادی با حضور چهار کشور از از صبح امروز دوشنبه در کاشان خبر داد.


وی افزود: تیم هایی از کشورهای ایران، روسیه، بلاروس و ارمنستان در این دوره از مسابقات حضور دارند و جمهوری اسلامی ایران با یک تیم در مسابقات بین المللی نظامی پهباد شکار شاهین شرکت می‌کند.


مشاور عالی فرمانده نیروی هوا فضا و سخنگوی این دوره از مسابقات ابراز داشت: بیش از ۷۰ نفر از نظامیان کشورهای یادشده در این دوره از مسابقات در پنج مرحله آمادگی جسمانی و تیراندازی و چهار بخش پهبادی شامل شناسایی هوایی در سه روز، حمایت هوایی و تصحیح آتش توپخانه، شناسایی در شب و پیوستگی شناسایی به رقابت می‌پردازند.


وی در بیان اهداف این مسابقات گفت: هدف از برگزاری مسابقات بین المللی نظامی شکار شاهین ۲۰۲۲ در حوزه پهبادی ابلاغ پیام صلح و دوستی و همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورهای جهان برای مقابله با تروریسم جهانی و عوامل ناامن‌کننده جهان و همچنین ارتقاء سطح آمادگی و توان رزم و انتقال تجربیات و دست‌یافته‌های نظامی در زمینه پهباد به کشورهای دوست است.


سردار علی بلالی با بیان اینکه آیین افتتاح این مسابقات صبح امروز  دوشنبه ۲۵ مردادماه با رعایت موارد ایمنی پروازی و زمینی و همچنین دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می شود، گفت: آیین اختتامیه این دوره از مسابقات هم در ششم شهریورماه در کاشان برگزار خواهد شد.


وی در پایان خاطرنشان کرد: اولین دوره مسابقات نظامی در سال ۲۰۱۵ با محوریت کشور روسیه و قزاقستان در ۱۳ رشته برگزار شد و از سال ۹۵ با ارسال دعوتنامه رسمی از کشور روسیه و موافقت فرماندهی معظم کل قوا تاکنون نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در شش دوره  این مسابقات شرکت کردند.