مردم آزاری های اینترنتی


تهران -ایرنا_آیا تا به حال واژه سایبربولینگ را شنیده‌اید؟ سایبربولینگ در واقع به آزار و اذیت‌هایی می‌گویند که در فضای مجازی صورت می‌گیرد و شامل هرگونه تحقیر، تهدید، توهین و تمسخر است. اگر می‌خواهید درباره سایبربولینگ بیشتر بدانید و گرفتار مردم‌آزاری‌های اینترنتی نشوید این ویدئو را تماشا کنید.


به گزارش شفقنا واژه مردم‌آزاری برای ما در دنیای واقعی واژه آشنایی است. متأسفانه همیشه افرادی هستند که در کوچه، خیابان، مدرسه و حتی محیط کار، دیگران را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند. خوب است بدانید که آزار و اذیت فقط مربوط به دنیای واقعی نیست و در فضای مجازی هم افرادی وجود دارند که دیگران را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند که به این مسئله سایبربولینگ می‌گویند. سایبربولینگ یا قلدری مجازی به هرگونه تحقیر، توهین، تهدید، ارعاب و تمسخر که توسط وسایل ارتباط‌جمعی مانند اینترنت و موبایل صورت بگیرد اطلاق می‌شود. بر اساس آمار ارسال تصاویر و پیام‌های تهدیدآمیز و مبتذل بیشترین موارد سایبربولینگ را به خود اختصاص می‌دهد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که انتشار تصاویر و پیام‌های شخصی یک فرد برای بد جلوه دادن او، انتشار دروغ و شایعه‌پراکنی درباره دیگران هم از مصادیق قلدری در فضای مجازی به‌حساب می‌آید.


سایبربولینگ برای کودکان و نوجوانانی که بیشتر وقتشان را در فضای مجازی می‌گذرانند تهدیدی جدی محسوب می‌شود و متأسفانه چون درباره این مسئله اطلاعات کافی ندارند مورد این نوع حمله‌ها قرار می‌گیرند. قلدری سایبری مانند قلدری در دنیای واقعی، جرم محسوب می‌شود و اگر برایتان این اتفاق رخ داد باید پلیس فتا را در جریان قرار دهید.