قبل از انتخاب رشته ورزشی باید به ارتوپد رفت


سوالی که بسیاری از افراد از جمله ورزشکاران مطرح می‌کنند این است که چه زمانی به ارتوپد یا متخصص زانو مراجعه کنند؟


به گزارش ایسنا، هر زمانی که با آسیب ورزشی از ناحیه زانو مواجه می‌شوید و با ناراحتی یا آزردگی اطراف زانو و اختلال در کارکرد زانو روبرو هستید، هر زمان که زودتر به درمانگر مراجعه کنید هرچه بهتر و سریع‌تر از آسیب‌های بعدی جلوگیری خواهید کرد و این اقدام را حتی اگر آسیب جدی نداشته باشید باید مدنظر قرار دهید.


بر اساس نوع درد زانو، مراجعه به پزشک باعث می‌شود علاوه بر اینکه حرکات ورزشی مناسبی به فرد ارائه می‌شود، در خصوص آینده آسیب ورزشی وی نیز توضیحات لازم ارائه شود که بسیار کمک کننده است.


بر اساس این مطلب که توسط جعفر رضازاده، متخصص پزشکی ورزشی تهیه شده و در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: باید بدانیم در مورد هر نوع بدشکلی زانو و اندام تحتانی باید هرچه سریع‌تر با مراجعه به پزشک، متخصص زانو یا  ارتوپد بررسی لازم را انجام دهید تا از آسیب ورزشی احتمالی بعدی جلوگیری بعمل آید چرا که این بدشکلی می‌تواند در بخش لگن، پا و ساق پا تعمیم پیدا کند و مشکل آفرین باشد.


مسئله بسیار مهمی وجود دارد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شاید بسیاری از افراد تا کنون به آن فکر نکرده باشند اینکه مراجعه به یک متخصص زانو و ارتوپد ورزشی تا چه حد می‌تواند به فرد و ورزشکار کمک کند؟ مسئله حتمی این است؛ قبل از اینکه بخواهیم یک رشته ورزشی را انتخاب کنیم باید به ارتوپد ورزشی یا متخصص زانو مراجعه کنیم تا آناتومی بدن بررسی و اختلالات کارکردی بدن که جزء اختلالات ساختاری و فانکشنال است، مشخص شود.


یک اختلال کوچک باعث می‌شود با تغییر و فشار در زنجیره عضلانی آسیب‌های ورزشی بعدی به وجود آید درحالی که پیشگیری از آسیب‌های ورزشی، بسیار راحت‌تر است و با مراجعه به متخصص ورزشی می‌توانیم از مصدومیت و آسیب‌دیدگی ورزشکار جلوگیری کنیم.


توصیه به علاقمندان تربیت‌بدنی

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آبلینک مطالب دیگرروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی