فرمانده نیروی زمینی ارتش نیروهای مسلح ایران در ۲۳ حوزه نظامی


مشهد- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی در اقصی نقاط کشور در ۲۳ حوزه نظامی و تجهیزات و امکانات نظامی به خودکفایی رسیده اند و از توان و آمادگی بالایی برخوردارند.


امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح آسایشگاه نظامی پایگاه ستوان دوم شهید ایرج کارآمد افزود: اکنون در ۱۰۰ درصد مرزهای ایران اسلامی امنیت کامل برقرار است که این نشان از توان و اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی دارد.


وی ادامه داد: ساخت فضاهای رفاهی در نقاط مرزی کشور نقش بسزایی در افزایش آمادگی و ایجاد روحیه در بین نیروهای نظامی و وظیفه دارد.


فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به شعار سال اعلامی توسط رهبر معظم انقلاب گفت:امروز و در این برهه حساس، پایش تمامی مرزهای کشور دانش بنیان بوده و به صورت علمی و با تجهیزات مکانیزه رصد می شود و ما در کنترل مرزها فقط متکی به نیروهای وظیفه و کادر نیستیم.


حیدری به نقش گروههای مهندسی رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این زمینه اشاره کرد و افزود: گروههای مهندسی رزمی با بهره گیری از دانش روز توانسته‌اند در حوزه های مختلف در کنار نیروهای مسلح و مردم باشند و در ایجاد راهها در مناطق کوهستانی و ایجاد موانع خاص دفاعی نقش خود را به درستی ایفا کنند.


وی ادامه داد: امروز نیروی زمینی ارتش در چرخه دفاعی نیازمند کشورهای بیگانه نیست و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چرخه دفاعی و نظامی به خود کفایی رسیده است و در ساخت سازه های ماندگار پیشقدم است.


آسایشگاه پایگاه ستوان دوم شهید ایرج کارآمد مستقر در مرز دوغارون تایباد در زمینی به مساحت ۶۳۰ مترمربع توسط مهندسان گروه مهندسی ۴۴۴ رزمی و پدافند غیرعامل شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است.


بازدید از برخی از یگانهای مستقر ارتش در نوار مرزی ایران و افغانستان از دیگر برنامه‌های فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سفر امروز وی به نوار مرزی شرق خراسان رضوی بود.


استان خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد که ۹۰ کیلومتر از این امتداد در شهرستان تایباد قرار دارد.


تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40