عزم دولت سیزدهم بر تعامل ویژه با کشورهای آفریقایی است

تهران-ایرنا- وزیر امورخارجه کشورمان گفت: عزم و اراده دولت سیزدهم بر تعامل و همکاری با کشورهای آفریقایی به ویژه نیجریه در چارچوب سیاست است.


به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه کشورمان در رایزنی‌های سیاسی با زبیرو دادا وزیر مشاور در امور خارجی نیجریه که برای برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و نیجریه، به تهران سفر کرده است، ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط فیمابین به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری طی دو سال اخیر،اظهارداشت: حجم فعلی تعاملات بین دو کشور متناسب با ظرفیت های موجود در دو کشور نبوده و با نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد. 


وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به عزم و اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای تعامل و همکاری با کشورهای آفریقایی به ویژه نیجریه در چارچوب سیاست خارجی دولت سیزدهم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط و مناسبات با نیجریه هیچ محدودیتی قائل نمی باشد و برگزاری این اجلاس به عنوان گام مهمی برای توسعه روابط دوجانبه قلمداد می‌شود. 


امیرعبداللهیان با ابلاغ سلام‌های گرم رئیس‌جمهور کشورمان به محمدبوهاری همتای نیجریه ای ایشان، از رئیس جمهور نیجریه برای سفر به تهران بطور رسمی دعوت بعمل آورد. 


وزیر مشاور در امورخارجی نیجریه نیز با ابراز خرسندی از سفر به تهران و برگزاری موفق اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور، از طرف ایرانی برای هماهنگی های انجام شده جهت برگزاری موفق این اجلاس سپاسگزاری کرد و افزود: با برنامه ریزی خوب، فرصت‌های زیادی در روابط دو کشور وجود دارد و ابراز امیدواری کرد اجرای توافقات حاصل در این اجلاس، کمک شایانی به افزایش سطح تعاملات تجاری دو کشور نماید. 


وی همچنین آمادگی طرف نیجریه‌ای را برای افزایش همکاری و تعامل با دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام و عنوان کرد انتظار داریم در آینده شاهد گسترش هرچه بیشتر همکاری ها در زمینه های مختلف بین دو کشور باشیم.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40