زلنسکی برای نمایندگان کنست رژیم صهیونیستی سخنرانی می کند


تهران – ایرنا – ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین فردا (یکشنبه) از طریق برنامه زوم برای اعضای کنست رژیم صهیونیستی سخنرانی خواهد کرد.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین ، پایگاه خبری عبری زبان “واللا” اعلام کرد که زلنسکی تلاش خواهد  کرد از طریق این سخنرانی حمایت اسرائیلی‌ها و جامعه بین‌الملل را جلب کرده و موضع اوکراین در قبال حمله روسیه را تشریح کند.


منبع مذکور اشاره کرد که اعضای کنست پیامی دریافت کردند مبنی بر اینکه سخنرانی روز یکشنبه زلنسکی راس ساعت 6 عصر خواهد کرد.


رئیس جمهوری اوکراین چهارشنبه گذشته هم در جمع نمایندگان کنگره آمریکا سخنرانی کرد .


رژیم صهیونیستی اگرچه در ابتدا عملیات نظامی روسیه در اوکراین را به شدت محکوم کرد اما در ادامه تحت فشار آمریکا مواضع خود را تعدیل کرد . 


نفتالی بنت نخست وزیر اسراییل  با سفر به مسکو و تماس با رئیس جمهوری اوکراین تلاش کرد تا مواضع دو کشور درگیر را به یکدیگر نزدیک کند اما این تلاش بیهوده بود.


پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) نیز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند. 
همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40