تاکید بر انتقال و مردمی سازی فناوری های نوین دفاعی بعنوان پیشران


تهران-ایرنا-توافقنامه همکاری مشترک مرکز پژوهش های مجلس و وزارت دفاع با تاکید بر انتقال و مردمی سازی فناوری های نوین دفاعی بعنوان پیشران سایر صنایع کشور، امضا شد.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، توافقنامه همکاری مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسح امروز (شنبه ۵ شهریور ماه ۱۴۰۱) با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و در حاشیه بازدید از نمایشگاه آخرین دستاوردهای وزارت دفاع، از سوی بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا شد. 

شایان ذکر است محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی پیش از امضای این توافقنامه با بیان اینکه تلاش امروز وزارت دفاع و نیروهای مسلح تضمینی برای جلوگیری از جنگ های پیش رو است، گفت: در مجلس تلاش می کنیم و این تاکید را داریم که دستاوردها و پیشرفت‌های اساسی صنایع دفاعی به بخش مردمی و کشوری نیز انتقال یابد که برای آن نیازمند پل ارتباطی، روان و مشخصی هستیم که در این زمینه مرکز پژوهش های مجلس می تواند به آن کمک کند.


گفتنی است توافقنامه همکاری مشترک بین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به منظور همگرایی و همکاری مشترک و مکمل در جهت ایجاد شناخت جامع از زمینه‌های بالقوه و حمایتی و همچنین مسائل و چالش‌های موجود در حوزه دفاعی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی و نخبگی طرفین در جهت تدوین و نهادینه‌سازی راهکارهای مطلوب حل مسائل در قالب نقش‌های تقنینی و نظارتی مجلس شورای اسلامی، منعقد شده است.


شایان ذکر است هدف از امضای این توافقنامه توافقنامه، همکاری مشترک در تهیه و تدوین پیش‌نویس طرح‌ها و لوایح تقنینی در قالب کارگروه‌های تخصصی دوجانبه در موارد کارشناسی و پژوهشی است.


همچنین دو طرف در جریان این رویداد بر لزوم انتقال و مردمی سازی فناوری‌های نوین دفاعی بعنوان پیشران سایر صنایع کشور تاکید کردند.