تاثیر عرضه ربع سکه در بورس بر بازار فاصله قیمتی باید بیشتر شود


در پی نخستین معاملات ربع سکه در بازار سرمایه‌، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، فاصله قیمتی اعلام شده در بازار بورس برای این قطعه‌ سکه را نزدیک به قیمت بازار آزاد دانسته و معتقد است که برای تأثیر شگرف بر بازار و کاهش حباب‌ها و قیمت‌ها، بایستی در معاملات آتی، قیمت پایه، با فاصله بیشتری از قیمت‌ها در بازار آزاد اعلام و عرضه انجام شود.


به گزارش ایسنا، فرآیند نخستین واگذاری ربع سکه در بورس کالا با “http://isna.ir/xdN8ff”>عرضه  ۵۰۰ هزار قطعه ربع سکه بهار آزادی از امروز (شنبه ٢۴ دی ماه) آغاز شد و تا چهارشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت. در اولین روز معاملات، این قطعه سکه هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت خورد.


در رابطه با تاثیر این عرضه در بورس کالا بر بازار سکه، نادر بذرافشان – رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران- در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از هفته گذشته که خبر این عرضه اعلام و اطلاع‌رسانی شد، تاثیر بسیار خوبی بر بازار داشت و حباب ربع سکه را که طی هفته‌های گذشته بسیار هم بزرگ شده بود، کاهش قابل توجهی داد؛ به گونه‌ای که حباب ربع سکه حدود ٩٠٠ الی یک میلیون تومان هم کاهش پیدا کرد.


وی تصریح کرد: امروز که نخستین روز معاملات ربع سکه در بورس کالا بود، این قطعه سکه با بهای هفت میلیون و ٢٠٠ هزار تومان معامله شد که فاصله چندانی با قیمت آن در بازار آزاد نداشت و حدود ۴٠٠ هزار تومان ارزان‌تر از بازار بوده است. علیرغم اینکه ۵٠٠ هزار قطعه عرضه شده بود اما آنطور که شنیده شد، گویا استقبال چندان نداشت و حدود ٣٠٠ هزار معامله انجام شده است که علت این موضوع می‌تواند همین فاصله کم قیمت اعلامی با قیمت بازار آزاد باشد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا