تأکید کمیسیون آموزش بر حاکم شدن شفافیت در صندوق ذخیره فرهنگیان


تهران – ایرنا – سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان در نشست امروز کمیسیون آموزش از وعده وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ایجاد تغییرات در نحوه اداره صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، رضا حاجی پور در گفت وگویی در تشریح نشست امروز کمیسیون  آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس  که با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: در این جلسه موضوع عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان با حضور اعضای رئیس صندوق ذخیره و هیأت امنای آن  بررسی شد و همچنین وضعیت حقوقی و فعلی صندوق مورد رسیدگی قرار گرفت و قول‌هایی مبنی بر اصلاح وضعیت صندوق از جانب وزیر مربوطه داده شد.


نمایده مردم آمل در مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش قول داد کارگروهی برای افزایش بهره‌وری صندوق متشکل از صاحبنظران و متخصصان در این حوزه تشکیل شود تا ساز و کار آینده صندوق با تیم جدید مدیریتی مورد ارزیابی قرار گیرد.


حاجی پور اضافه کرد: قرار است دو تن از اعضای کمیسیون آموزش به عنوان ناظر در هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان حضور داشته باشند تا امور صندوق هر چه سریعتر پیش برود.


وی افزود: در این نشست مشکلات اساسی حقوقی صندوق نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تأکید شد اساسنامه صندوق که باید به تصویب مجلس برسد هر چه سریعتر به مجلس ارائه شود با وجود تأکید قانونی اما اساسنامه صندوق هنوز برای تصویب به مجلس ارائه نشده است.


حاجی پور یادآور شد: بخش دوم نشست امروز به موضوع بررسی وضعیت مدارس ایرانی خارج از کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش اختصاص داشت که در این موضوع نیز نمایندگان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و تأکید شد مدارس ایرانی خارج از کشور که وجود آنها ضروری است باید مورد حمایت و تقویت قرار گیرد.




آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40