ادای احترام وزیر فرهنگ ایران به شهدای مقاومت در سفر به لبنان


تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین روز سفر به لبنان با حضور در روضه الشهیدین بیروت ضمن قرائت فاتحه، نثار شاخ گل و ادای احترام به شهدا، با شماری از مادران شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی – شنبه ۷ اسفندماه- در راس هیاتی فرهنگی و هنری وارد لبنان شد و در بدو ورود به بیروت مورد استقبال رسمی وزیر فرهنگ و دیگر مسئولان فرهنگی و هنری این کشور قرار گرفت.


وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان در نخستین برنامه خود در کشور لبنان در کنفرانس مطبوعاتی که نمایندگان رسانه‌ها حضور داشتند شرکت کرده و ضمن تشریح اهداف سفر و حضور در این کشور به سوالات نیز پاسخ گفت.


اسماعیلی بعدازظهر امروز همچنین با حضور در شبکه خبری المنار از بخش‌های مختلف این رسانه دیدن کرد.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین عصر امروز با حضور در روضه الشهیدین بیروت که محل دفن شهیدان عماد و جهاد مغنیه، عمادالدین نصرالله فرزند سیدحسن نصرالله و بسیاری از شهدای مقاومت است ضمن قرائت فاتحه، نثار شاخ گل و ادای احترام به این شهیدان با شماری از مادران شهدا دیدار و گفت‌وگو صمیمی داشت.


محمد خزاعی رئیس سازمان سینمای، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی افضلی مدیر عامل بنیاد رودکی و محمدحسین هادیان مدیر کل حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دکتر اسماعیلی را در این سفر همراهی می کنند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در برگزاری هفته فرهنگی ایران در لبنان به این کشور سفر کرده است. این رویداد فرهنگی و هنری دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ با اجرای ارکستر ملی ایران گشایش می‌یاید.


به گزارش ایرنا، هفته فرهنگی شامل عرضه مجموعه‌ای از فعالیت‌های متنوع و گسترده فرهنگی، هنری و علمی است. که با حضور جمعی از هنرمندان و شخصیت های برگزیده فرهنگی و علمی و هنری کشور به صورت سازمان یافته و در مدت معین با هدف بسط گسترش و تعمیق مناسبات و مبادلات فرهنگی و هنری معرفی و اشاعه جلوه های غنی فرهنگی و هنری تاریخی، ایرانی و اسلامی در سایر کشور ها از سوی اداره کل همکاری های فرهنگی و هنری و امور ایرانیان  خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هماهنگ و برگزار می شود.


در این هفته های فرهنگی، نشست ها و گفت‌وگوی ادیان و گفتگوهای فرهنگی و هنری، گفت‌وگوهای علمی و دانشگاهی در کنار گفت‌وگو در حوزه ارتباطات فرهنگی بین‌المللی زنان و گفتگوی های ادبی و شعری با همتایان و هم صنف های خودشان برگزار می شود.


برگزاری کارگاه های آموزشی فرهنگی و هنری و دوره های دانش افزایی  و توانمند سازی زنان  و مشاغل خانگی هنری از دیگر برنامه های این سفر است.