آمریکا مشارکت روسیه در پروژه های هسته ای ایران را تحریم نخواهیم


نیویورک – ایرنا – یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن مشارکت روسیه در پروژه های هسته ای ایران را به عنوان بخشی از برجام و پس از اجرای کامل آن،تحریم نخواهد کرد.


به گزارش ایرنا، رسانه های بین المللی به نقل از این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نوشتند: آمریکا به تعامل با روسیه برای بازگشت به اجرای کامل توافق هسته ای ایران ادامه می دهد.


این مقام وزارت خارجه آمریکا که نامی از او برده نشده است، روز سه شنبه به وقت محلی به خبرنگاران در واشنگتن توضیح داد واشنگتن مشارکت روسیه در پروژه های هسته ای ایران، به عنوان بخشی از برجام و پس از اجرای کامل آن را تحریم نخواهد کرد.


وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد مسکو از واشنگتن تضمین کتبی دریافت کرده مبنی بر اینکه تحریم‌هایی که بخاطر جنگ اوکراین علیه روسیه وضع شده است، به همکاری مسکو با تهران مربوط نمی شود.


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرگئی لاوروف روز سه شنبه در کنفرانس خبری مشترک با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود اظهار داشت: ما تضمین‌های کتبی دریافت کردیم.


ساعتی پیش نیز لاوروف در ملاقات با همتای ایرانی خود گفت که گفت و گوهای احیای توافق هسته ای ایران وارد مرحله آخر شده و دو کشور مشغول آماده سازی اسناد جدید نهایی سازی سطح جدیدی از همکاری هستند.


 به گزارش خبرگزاری روسیه اسپوتنیک، لاوروف گفت: باتوجه به اینکه ما وارد مسیر نهایی برای از سرگیری توافق هسته ای برای حل مسائل مرتبط با برنامه هسته ای ایران وارد شده ایم، مطمئنم که چشم انداز این توافق حتی چشمگیرتر است.


لاوروف گفت که هردو کشور ایران و روسیه درحال تهیه اسناد جدید برای رسمی ساختن سطح جدیدی از همکاری ها هستند.


حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز در سفر به مسکو، با سرگئی لاوروف همتای روس خود درخصوص مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی از جمله مذاکرات هسته ای وین و جنگ اوکراین گفت و گو کرد.


آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40