6 تست شخصیت شناسی آنلاین و رایگان


یکی از بهترین راه‌ها برای شناسایی شخصیت و همچنین آشنایی با ویژگی‌های خاص فردی، تست‌های شخصیت شناسی آنلاین هستند که برخی از آنها برای مسیر حرفه‌ای و شغلی بهترین گزینه هستند.


خوشبختانه، تعداد زیادی تست شناخته شده و معتبر و همچنین تست هوش وجود دارد که به صورت رایگان می‌توانید از آنها استفاده کنید و از نتیجه آنها در مسیر درست استفاده کنید. این مسیر درست می‌تواند تصمیمات اجتماعی و حرفه‌ای شما باشد. در این مقاله 6 مورد از بهترین تست‌های شخصیت شناسی آنلاین و رایگان را معرفی خواهیم کرد.سال‌ها قبل از اینکه تست‌های شخصیت شناسی معرفی و عرضه شوند، کارل یونگ، روان‌پزشک و روان‌کاو معروف، در مورد انواع تیپ شخصیتی با توجه به خصوصیت درون گرایی و برون گرایی افراد صحبت کرده بود و نظریه‌ای ارائه داده بود.


بسیاری از تست‌های شخصیت شناسی که امروزه پیدا می‌کنید بر اساس تحقیقات و ایده‌های یونگ هستند، اما عوامل و فاکتورهای دیگری نیز روی آنها اثر دارند که باعث شده این تست‌ها نتیجه کامل‌تری نسبت به نظریه یونگ به کاربران ارائه دهند.


این تست را می‌توانید به صورت رایگان انجام دهید تا به تیپ شخصیتی خود و در پی آن ویژگی‌ها، نقاط قوت و ضعف خود برسید. این تست را می‌توان برای انتخاب شغل استفاده کرد و با کمک آن می‌توانید به تصمیم‌گیری خوبی در مورد شغل مناسب خود برسید. به عنوان مثال، اگر ویژگی‌های تیپ شخصیتی شما فردی درون گرا را نشان می‌دهد، به هیچ عنوان خوب نیست که سراغ کارهایی بروید که در آنها کار گروهی حرف اول را می‌زند.


تست MBTI یکی از معتبرترین تست‌های شخصیت شناسی است که در جهان بسیار استفاده دارد و تعداد انجام آن در روز به دو میلیون بار می‌رسد.
6 تست شخصیت شناسی آنلاین و رایگان


برای مثال، اگر پس از انجام تست در دسته «D» قرار گرفتید، احتمالاً خیلی روراست و موفقیت‌محور هستید و از مسئولیت‌پذیری لذت می‌برید و به‌عنوان مدیر عامل، افسر پلیس یا وکیل به خوبی عمل خواهید کرد. اگر در دسته “Si” قرار گرفتید، احتمالاً فردی با علاقه زیاد به رعایت نظم و هماهنگی هستید و ممکن است مشاور، معلم یا درمانگر خوبی شوید. تست دیسک نیز از آن دسته تست‌هایی است که می‌توانید نسخه رایگان آن را پیدا کنید و انجام دهید.تست شخصیت رایگان رنگ‌ها نیز بر اساس ایده‌ها و نظریه‌های یونگ ساخته شده است و شخصیت را بر اساس ترجیحات رنگی افراد پیش بینی می‌کند.


اگرچه برخی ممکن است آن را مزخرف بدانند، اما این تست‌ها توسط “تیمی از روانشناسان بالینی، روان‌کاوها و ریاضیدانان” و همچنین با استفاده از مطالعات مختلف به عنوان مرجع به وجود آمده است.این تست هوش هیجانی توانایی شما در تشخیص و شناسایی احساسات دیگران را بر اساس حالات چهره می‌سنجد.


این روش خوبی برای ارزیابی میزان هماهنگی شما با افراد اطرافتان است که هم برای روابط شخصی و هم برای روابط حرفه‌ای مهم است. اگر در شناسایی افراد با توجه به چهره آنها مشکل دارید، این تست می‌تواند به شما کمک کند تا بر این مشکل غلبه کنید و به خوبی افراد را بر اساس چهره شناسایی کنید.
6 تست شخصیت شناسی آنلاین و رایگانتست شخصیت شناسی نئو یکی از ابزارهای مهم در شناسایی ابعاد شخصیتی برای رشد حرفه‌ای و عملکرد شغلی است. انجام این تست می‌تواند به افراد کمک کند تا عوامل مختلف برای رسیدن به موفقیت در شغل و زندگی خود را پیدا کنند. حتی با کمک این تست شخصیت شناسی می‌توانید به ایده‌های برای شغل مناسب خود دست پیدا کنید.


6 تست شخصیت شناسی آنلاین و رایگان