۶۰ تن از نمایندگان خواستار بازگشت بررسی طرح صیانت به صحن علنی


تهران- ایرنا- نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به دغدغه جامعه نسبت به طرح حمایت از کاربران فضای مجازی، ۶۰ تن از نمایندگان در نامه‌ای از رییس مجلس خواستند این طرح در صحن علنی مجلس بررسی شود.


معین الدین سعیدی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد تصویب کلیات طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی که صبح امروز در کمیسیون مشترک به تصویب رسید گفت:با توجه به دغدغه های جدی که در جامعه نسبت به این طرح وجود دارد و بسیاری از نمایندگان خواستار شفافیت بخشی در این طرح شدند و  ۶۰ نفر از نمایندگان بر اساس ماده ۱۶۷ آیین نامه داخلی مجلس  از رییس مجلس خواستند که این طرح از دستور کمیسیون  مشترک خارج شود و دوباره در صحن علنی موردبررسی قرار گیرد. 


نماینده مردم چابهار خاطر نشان کرد: با توجه به نگرانی های جدی در مورد این طرح امیدوارم که هیات رییسه با این خواسته موافقت کند البته باید در نظر داشته باشیم که مرکز پژوهش های مجلس هم مواردی از این طرح را مغایر با قانون اساسی دانسته است.


 سعیدی افزود:جمع این نگرانی ها باعث شده جمعی از نمایندگان خواستار بررسی مجدد این طرح در صحن علنی مجلس شوند و امید است این طرح بزودی در دستور کار صحن قرار گیرد .


به گزارش ایرنا، پیش از این نمایندگان موافقت کرده بودند که این طرح طبق ماده ۸۵ آیین نامه داخلی مجلس در کمیسیون مشترک بررسی شده و به شورای نگهبان ارسال شود.