کرملین اوکراین ایده مذاکره با روسیه در مینسک را رد کرد


مسکو- ایرنا – دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که طرف اوکراینی ایده مطرح شده از طرف روسیه مبنی بر مذاکره بین هیات های دو کشور در مینسک پایتخت بلاروس را رد کرده است.


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پسکوف عصر جمعه گفت: اوکراین در پاسخ به پیشنهاد روسیه برای برگزاری مذاکرات در مینسک، پیشنهاد کرد که مذاکرات در ورشو پایتخت لهستان برگزار شود.


وی افزود: پس از وقفه کوتاهی، آنها گفتند که از ایده برگزاری مذاکرات در مینسک صرف نظر می کنند و می خواهند مذاکرات در ورشو برگزار شود و پس از آن مکالمه تلفنی را قطع کردند.


پسکوف پیشتر گفته بود که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه باتوجه به درخواست ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای گفت‌وگو، هیاتی را برای مذاکره به مینسک اعزام می‌کند.


به گزارش ایرنا از خبرگزاری ریانووستی، پسکوف روز جمعه به خبرنگاران گفت: امروز رئیس جمهوری اوکراین برای گفت و گو درباره موقعیت بیطرف اوکراین اعلام آمادگی کرد. 


به گفته مقام ارشد کاخ کرملین، هیات روسیه به مینسک شامل نمایندگان وزارتخانه‌های دفاع و امور خارجه و همچنین نماینده ریاست جمهوری روسیه خواهد بود.


سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز به خبرنگاران گفت: در صورت تسلیم شدن ارتش اوکراین، روسیه حاضر به مذاکره با طرف اوکراینی خواهد شد.