نشست خبری دومین جشنواره فرهنگی هنری تی تی برگزار شد

0 58

اختصاصی آمل امروز/محمد محمدی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای نشست ضمن سلام و خسته نباشید خدمت اصحاب رسانه و روسای انجمنهای فرهنگی هنری گفت:

جشنواره فرهنگی هنری تی تی بزرگترین رویدادهنری شهرستان آمل است که در ۵ رشته هنری  هم زمان رقابت قریب به ۱۰۰۰ هنرمند از ۲۸ تیر ساعت ۴ با افتتاحیه جشنواره های مختلف عکس ، هنرهای تجسمی، شب شعر و داستان و تئاتردومین جشنواره تی تی آغاز می شود . جمعا ۱۳۱۵ اثر به جشنواره ارسال شد.

محمدی افزود:جشنواره های مختلف مانند این جشنواره صد میلیون هزینه دارد اما ما توانستیم با کمتر از ۳۰ میلیون این جشنواره را برگزار کنیم. گروههای موسیقی هیچ هزینه ای دریافت نکردند بخاطر شهرشان . دیگر هنرمندان و هیات داوران نیز برای این جشنواره رایگان کار کردند.

محمد محمدی گفت:دومین جشنواره فرهنگی هنری تی تی در رشته های مختلف مهمانان ویژه ای دارد مانند استاد فروتن و استاد کیانیان و دیگر عزیزان که بعدا اطلاع رسانی می شود.برگزای جشنواره ها سخت است مخصوصا زمانی که ردیف بودجه ای وجود ندارد. یک تیم صد نفره چندین ماه برای تی تی زحمت کشیدند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:جشنواره فرهنگی هنری تی تی اول ۴ رشته بود که امسال رشته هنرهای تجسمی به ان اضافه شد.

در تی تی اول کمیت مد نظر بود چون شروع یک جشنواره بود. اما از آسیبهای تی تی اول درس گرفتیم برای بهتر شدن تی تی دوم.

جشنواره تی تی دوم به دو دلیل مهمانان ویژه و تشکیل تیم اجرایی نسبت به جشنواری تی تی اول قوی تر خواهد بود.

کلاسهای ورک شاپ به جشنواره تی تی دوم اضافه شد.در قسمت موسیقی جشنواره تی تی تنهاآموزشگاههای موسیقی و موسسه های فرهنگی شرکت خواهند کرد و گروههای آزاد نخواهند بود.

محمدی علت کم شدن تعداد آثار تی تی دوم را مهم دانستن کیفیت آثار برشمرد و گفت : تی تی اول ۶۰ اثر داشت و تی تی دوم ۲۲ اثر چون کیفیت در تی تی دوم برای ما مهمتر بود

وی در مورد انتخاب داوران گفت: تیم داوران از بهترینهای آمل انتخاب شدند.برای انتخاب داوران اداره ارشاد هیچ دخالتی نداشت و خود انجمنها داوران را انتخاب کردند.

هر کدام از بخش های تی تی یادمان خود را به نام یکی از بزرگان عرصه ی خویش نمودند.

ریاست اداره ارشاد آمل در مورد دیگر برنامه ها گفت:

۲۹ تیر بچه های آرین در اداره ارشاد گلریزان خواهند داشت.

۱۹مرداد نیز آمل میزبان همایش استانی خبرنگاران خواهد بود.

در ادامه روسای انجمن در مورد برنامه هایشان در دومین جشنواره تی تی گفتند

استاد حیدرزاده رییس انجمن شعر و ادب ضمن تشکر صمیمانه از محمد محمدی برای اتحاد هنرمندان و تشکر از شورای شهر، یکی از اهداف این جشنواره را کشف استعداد جوانان دانست.

وی گفت:ادبیات داستانی امسال به تی تی اضافه شد. اولین انجمن ادبیات داستانی در آمل تشکیل شد.

حیدزاده افزود: ۲۶۵ اثر در این حوزه دریافت شد.

هادی پور رییس انجمن هنرهای تجسمی آمل گفت جهش و پیشرفت بالای هنرهای تجسمی مدیون زحمات و تلاش آقای محمدی است. وی در ادامه گفت:۴۰۰ اثر نقاشی در تکنیکهای مختلفدریافت شد، ۱۵۰ اثر انتخاب شدند.

استاد ذاکری رییس انجمن موسیقی آمل:انجمن موسیقی آمل با ۵ عضو و با هدف بنیادین کردن هنرمندان و کشف استعدادها و جهت گیری  جوانان در فرهنگ موسیقی  شکل گرفت.

۱۶۰ اثر موسیقی و بر اساس زمان مشخص شده انتخاب شدند. که ۴۸ اثر در قالب ۱۲ گروه محلی ،سنتی و پاپ و هر شب به همراه یک خواننده مهمان برگزار می شود.

در حوزه ی عکس با موضوع آزاد نیز مجید نیکجو گفت ۶۲۰ اثر دریافتی تنها ۲۲ اثر با داوری انتخاب شدند.

مجید شعاعی در حوزه ی تئاتر دومین جشنواره تی تی  خاطرنشان کرد: ۵ اثر انتخابی هر اثر در دوسانس همراه با یک اثر نمایشنامه خوانی و ورک شاپ تخصصی و عمومی استاد رضا کیانیان اجرا می شود.

photo_2016-07-23_11-10-16

photo_2016-07-23_11-10-39

photo_2016-07-23_11-10-28

photo_2016-07-23_11-10-31

photo_2016-07-23_11-10-36

photo_2016-07-23_11-10-55

photo_2016-07-23_11-10-58

photo_2016-07-23_11-11-02

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.