مقاومت عراق آمریکا جوانان عراقی را برای اعزام به اوکراین جذب


بغداد– ایرنا– در ادامه گزارش های پیشین مبنی بر سربازگیری آمریکا در میان جوانان عراقی برای اعزام به اوکراین در مقابل وعده های مالی کلان، یک گروه مقاومت عراقی فاش کرد که آمریکا در حال جذب جوانان عراقی برای اعزام به اوکراین است.


به گزارش ایرنا، «اصحاب الکهف» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا با همکاری ناتو در حال جذب جوانان عراقی برای اعزام آنها به اوکراین است تا در کنار نیروهای اوکراینی با نیروهای روسیه بجنگند.


براساس بیانیه، یک تیم اطلاعاتی ناتو از تابعیت های لیتوانی، ایتالیا، آلمان و انگلستان در نهم مارس گذشته (۱۸ اسفند ۱۴۰۰) با هدف سربازگیری در میان جوانان عراقی به عنوان «مزدور» وارد بغداد شد تا جوانان عراقی را به جنگ اوکراین اعزام کنند.


به نوشته بیانیه، این تیم اطلاعاتی در پایگاه آمریکایی «عین الاسد» (عراق) و «التنف» (سوریه) مستقر شده اند. 


اصحاب الکهف سرباز گیری را تنها محدود به عراق نداسته و ادامه داده است که «دشمن» در حال مزدورگیری از کشورهای سوریه، لیبی، ترکیه، تونس، سودان، مصر و مشاورانی از اردن و رژیم صهیونیستی با تخصص جنگ خیابانی است.


این گروه مقاومت عراقی که بارها در دو سال گذشته مسئولیت حمله به کاروان های نظامی و پایگاه های آمریکا در عین الاسد (استان الانبار) و «الحریر» (اربیل) را برعهده گرفته تاکید کرده است که اغلب جوانان جذب شده از مناطق سنی نشین هستند.


به نوشته بیانیه، سربازگیری از طریق باندهای تروریستی در عراق و سوریه و به بهانه انتقام از روس ها به خاطر مواضع آنها در حمایت از دولت سوریه و ادعای دفاع از اوکراین است.


اصحاب الکهف افزوده است که جوانان جذب شده در پایگاه التنف در خصوص استفاده از سلاح های ضد زره و در پایگاه عین الاسد، جنگ خیابانی، آموزش می بینند.


این گزارش تصریح کرده است که سازمان اطلاعات آمریکا (سیا)، مشاوران امنیتی عراق از رژیم سابق (بعث) را که سرگرم ارائه خدمات امنیتی در قطر، امارات، اردن و بحرین بودند، فراخوانده تا در فرودگاه بین المللی بغداد (پایگاه ویژه نظامیان آمریکا) مستقر شده و از آنجا از طریق ترکیه به آلمان و سپس از طریق لهستان به اوکراین ارسال شوند.


اصحاب الکهف فاش کرد که عناصر اطلاعاتی آمریکا و ناتو در مناطق «المنصور» و «کراده داخل» بغداد، با پوشش شرکت ها با برخی شیوخ عشایر عراقی و سوری و برخی اساتید دانشگاه و عناصری از سازمان اطلاعات رژیم سابق بعث صدام با هدف جذب جوانان عراقی برای اعزام به جنگ اوکراین دیدار می کنند.


این گروه مقاومت عراقی گفته است که جزئیات کامل از اسامی، شخصیت ها، تصاویر و فیلم های موثق از عناصر امنیتی خارجی حاضر در عراق و فعال در این پرونده را در اختیار دارد.


اصحاب الکهف به آمریکایی ها هشدار داده است که اگر طرح سرباز گیری از جوانان عراقی را متوقف نکنند، عناصر فرماندهی نظامی آمریکا در اروپا (ٍEUCOM) در تیررس قرار خواهند گرفت.


پیش از این نیز کانال خبری «صابرین نیوز» (نزدیک به گروه های مقاومت عراقی) گزارش موثقی از نحوه سربازگیری و اعزام جوانان عراقی، تهیه و منتشرکرد.


براساس این گزارش، سفارتخانه اوکراین در بغداد یکی از مراکز اصلی جذب جوانان عراقی در قبال وعده مالی ماهانه چهار هزار دلار برای هر فرد مزدور عنوان شده بود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40