مشکل کندی اینترنت تامین پهنای باند نیست


تهران – ایرنا – مشکل کندی اینترنت، تامین پهنای باند نیست و تامین پهنای باند شرکت مخابرات ایران بدون مشکل در حال انجام است.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا از سخنگوی دولت، در روزهای اخیر کندی سرعت اینترنت باعث بروز گلایه‌هایی از سوی مردم شده است. بازار شایعات و اخبار غیرصحیح نیز در این رابطه داغ شده است.


یکی از این شایعات، تخصیص نیافتن پهنای باند مناسب به شرکت مخابرات است که در برخی کانال‌های خبری دست به دست می‌شود و شرکت مخابرات ایران این موضوع را تکذیب کرده است.


محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تامین پهنای باند مصرفی شرکت مخابرات ایران در وضعیت عادی قرار دارد، اعلام کرد: با بررسی های انجام شده در حال حاضر مشکلی در تأمین پهنای باند اینترنت شرکت مخابرات ایران وجود ندارد.  


بیدخام ادامه داد: پهنای‌ باندی که از سمت شرکت ارتباطات زیرساخت تأمین می‌شود در شرایط عادی قرار دارد و به رغم افزایش مصرف در روزهای اخیر، با تامین پهنای باند لازم، مشکلی از این بابت برای مشترکین مشاهده نشده است.


وی اظهار داشت: کندی سرعت اینترنت در این روزها دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها افزایش مصرف اینترنت همراه به جای استفاده از اینترنت خانگی است. تامین نشدن زیرساخت‌های لازم در سال‌های گذشته یکی دیگر از این دلایل است.


براساس این گزارش، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز در نشست خبری خود در این رابطه تصریح کرد: زیرساخت‌های اینترنت ثابت در سال‌های قبل توسعه پیدا نکرده و توان پاسخگویی به نیاز امروز شهروندان را ندارد. دولت در همین مدت اقدامات مهمی برای بهبود زیرساخت‌های اینترنت انجام داده تا مردم بتوانند از حق شهروندی خود در برخورداری از اینترنت باکیفیت برخوردار شوند. شخص وزیر ارتباطات به صورت ویژه پیگیر مساله اینترنت است.