قالیباف هیچ گاه در مسیر امام شهدا و انقلاب شاهد افراط و تفریط


تهران – ایرنا – رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز شاهد افراط و تفریط هستیم در حالی که هیچ گاه در مسیر امام شهدا و انقلاب شاهد افراط و تفریط نبودیم.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمدباقر قالیباف روز دوشنبه در مراسم تجلیل از فرزندان شهدا، ایثارگران و جانبازان قوه مقننه ضمن تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان، افزود: بدون شک همه ملت ایران زندگی مادی و معنوی خود را مدیون ایثارگران و شهدای ایران اسلامی می دانند.


قالیباف با اشاره به فضای اخلاقی، معنوی و صداقت حاکم بر جبهه‌ها تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس اعتماد در حد اعلای آن بود دو رزمنده ای که یکدیگر را نمی شناختند و دارای قومیت متفاوت بودند باوری یکسان داشتند و اعتماد، صفا، گذشت و صمیمیت کامل را شاهد بودیم.


رییس قوه مقننه با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس هیچ کس «من» نبود و همه به تمام معنا «ما» بودند و کسی چیزی را برای خود نمی خواست و از اساس چیزی از جنس سیستم های اداری وجود نداشت، تصریح کرد: روزی با شهید سلیمانی در خصوص شرایط فعلی صحبت می کردیم می گفت سرزمین دوران دفاع مقدس قطعه ای از بهشت بود و گذشت، برادری و انسجام وجود داشت.


وی تصریح کرد: اما امروز می بینیم که حتی آبروی افراد در محیط های اداری ارزشی ندارد و شان مردم در این محیط ها رعایت نمی شود چرا که بر خلاف فضای دفاع مقدس، منیّت اساس کار برخی شده و در این فضا عده ای برای گرفتن پست، حاضر هستند شخصیت و هویت خود را از بین ببرند.


قالیباف با تاکید بر اینکه دلیل عوض شدن موقعیت ارزش ها و ضد ارزش ها جای بحث دارد، عنوان کرد: دلسوزان انقلاب که سلامتی، جوانی، برادران، پدران و هم رزمان خود را در دوران دفاع مقدس از دست داده‌اند حق دارند برای این شرایط غصه بخورند و حق دارند از این غصه دق کنند.


رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از نکات مهمی که برای نسل امروز فرزندان رزمنده، ایثارگر، جانباز و خانواده شهدا وجود دارد این است که نسبت به باور آن فرهنگ از همه مسوول تر هستند تا بصیرتر از دیگران باشند به این معنا که نافذ بودن دینی خود را در بزنگاه ها محکم و خالصانه انجام دهند.


وی افزود: البته هیچ اتفاقی نباید ما را ناامید کند و نباید هم در این مسیر افراط و تفریط داشته باشیم امروز شاهد افراط و تفریط هستیم در حالی که هیچ گاه در مسیر امام شهدا و انقلاب شاهد افراط و تفریط نبودیم.  


قالیباف ادامه داد: با همه وجود خود باید به جانبازان و رزمندگان افتخار کنیم زیرا مایه سرافرازی ما هستند و هرکدام از آن ها نشانی از مردانگی، گذشت، مقاومت و مجاهدت در راه خدا هستند و این افراد بصیرهای واقعی بودند که فرمان امام برای حضور در جبهه ها را واجب کفایی دانستند و در مسیر الهی حرکت کردند. بدون شک شما با خدا معامله کرده اید و مشتری یکایک شهدا، رزمندگان و ایثارگران خدا بوده و شک نکنید عزت دنیوی و اخروی دست خداوند است.


قالیباف گفت: تا زمانی که در صراط مستقیم حرکت کنیم، باور الهی داشته و برای مردم حق قائل باشیم بدون شک وعده الهی برای نصرت محقق می شود و این وعده برای کسانی است که در این مسیر حرکت می کنند و شک نکنید رزمندگان و جامعه ایثارگری با این مبانی زندگی کرده اند.