زالی فقط ۳۹ درصد گروه های هدف در تهران دز سوم واکسن کرونا را


تهران – ایرنا – فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: تعداد تزریق کنندگان دز سوم واکسن کرونا تا صبح یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ در تهران به ۳۹ درصد گروه‌های هدف رسیده است.


علیرضا زالی روز دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا درمورد استقبال مردم از تزریق دز سوم واکسن کرونا در استان تهران افزود: واکسیناسیون دز سوم در روزهای اخیر در تهران با استقبال نسبی شهروندان روبرو شده است.


وی به تعداد تزریق واکسن کرونا در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: آخرین آمار واکسیناسیون در تهران تا صبح یکشنبه نشان می دهد که تعداد تزریق واکسن کرونا به ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.


فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا کلان شهر تهران ادامه داد: از این تعداد ۱۰ میلیون و ۶۰۰  هزار نفر دز اول، ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دز دوم و مابقی هم دز سوم را تزریق کردند.


زالی تاکید کرد: در مطالعات اخیر ثابت شده که تزریق دز سوم واکسن کرونا با هر نوع واکسنی، مرگ و میر، ابتلا به بیماری و بستری شدن در بخش های مراقبت ویژه به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند.


وی به مردم توصیه کرد که حتما دز سوم را تزریق کنند و این اقدام را به هیچ وجه به تاخیر نیندازند.


خطر ابتلا به سویه جدید امیکرون در اطفال جدی است


این پزشک متخصص با یادآوری اینکه خطر ابتلا به سویه امیکرون در کودکان جدی است، گفت: تا روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۶۹ کودک مبتلا به امیکرون در مراکز درمانی بستری شدند که از این تعداد حدود ۳۷ نفر در بخش مرافبت های ویژه کودکان بستری هستند.
وی به والدینی که کودکان زیر دو سال آنها به امیکرون مبتلا شدند، توصیه کرد که هرچه سریع تر آنان را به بیمارستان برسانند چون در این گروه سنی خطر ابتلا تنفسی به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند.


آماده باش ۱۰۸ بیمارستان استان تهران برای پذیرش بیماران کرونا 


فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا کلان شهر تهران همچنین از آماده باش ۱۰۸ بیمارستان استان تهران برای پذیرش بیماران کرونا خبر داد . 
زالی گفت: همزمان بخش های سرپایی موقت در ۳۸ بیمارستان تهران راه اندازی شده تا در صورت لزوم بار مراجعات و بستری های بیمارستان ها را به حداقل برسانیم.


به گزارش ایرنا، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای کلان شهر تهران روز گذشته(یکشنبه) در حاشیه نمایشگاه محصولات تولیدی واحدهای فناور و دانش بنیان حوزه سلامت در جمع خبرنگاران اعلام کرد: آمار ورودی بیماران کرونایی  به بیمارستان های تهران همچنان در حال افزایش است. چنان که آمار ورودی بیمار جدید روز شنبه ۲۳ بهمن ماه یک هزار و هفت نفر بودند که از این تعداد حدود ۲۹۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.
وی افزود: تا امروز صبح تعداد بیماران بستری در مراکز درمان استان به چهار هزار و ۲۵۰ نفر رسید که از این تعداد حدود یک هزار و ۱۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.


براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تاکنون ۶۱ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۱۲۸ نفر دز اول، ۵۴ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۶۷ نفر دز دوم و ۲۱ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۶۹۵ نفر، دز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در ایران به ۱۳۷ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۸۹۰ دز رسیده است.


همچنین در شبانه روز گذشته ۳۲۵ هزار و ۵۸۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.