رویای مشترک مجیدی کونسیسائو و جانشین ژاوی قهرمانی با جام طلایی


تهران- ایرنا- تیم فوتبال استقلال در کنار چهار باشگاه دیگر تنها تیم‌هایی هستند که تا به اینجا در لیگ داخلی شکست نخورده‌اند.


به گزارش ایرنا، مسابقات فوتبال باشگاهی در نقاط مختلف جهان در حال برگزاری است و رقابت داغی در لیگ‌های داخلی و تورنمنت‌های بین‌المللی وجود دارد. در بین مسابقات داخلی، تیم‌هایی هستند که نمایش فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و ضمن صدرنشینی، باختی در کارنامه خود نداشته‌ و در رویای قهرمانی بدون باخت و کسب جام طلایی‌اند. در بین پنج تیمی که چنین ویژگی‌ای دارند نام استقلال ایران نیز به چشم می‌خورد.


پارتیزان بلگراد: میانگین ۲.۸۱


رویای مشترک مجیدی، کونسیسائو و جانشین ژاوی/ قهرمانی با جام طلایی


لیگ ۱۶ تیمی صربستان ۲۲ هفته خود را پشت سر گذاشته و هشت هفته تا پایان راه باقی مانده است. در حال حاضر تیم پارتیزان بلگراد با ۲۰ برد و ۲ تساوی ۶۲ امتیاز صدرنشین است و با تیم دوم یعنی ستاره سرخ بلگراد پنج امتیاز فاصله دارد. پارتیزانی‌ها ۵۹ گل زده و ۶ گل دریافتی دارند و از هر ۲ حیث بهترین تیم لیگ هستند. لازار مارکوویچ، بازیکن اسبق لیورپول مشهورترین مهره تیم آلکساندر استانویویچ است. این سرمربی ۴۸ ساله و صربستانی از سال ۲۰۲۰ هدایت پارتیزان را به عهده گرفته است.


پورتو: ۲.۷۲ میانگین


رویای مشترک مجیدی، کونسیسائو و جانشین ژاوی/ قهرمانی با جام طلایی


۱۹ برد و سه تساوی ماحصل کار پورتو تا به اینجای کار در لیگ پرتغال بوده است. آنها با ۵۷ گل زده و ۱۶ گل خورده در هر ۲ زمینه تیم دوم لیگ به شمار می آیند اما با اسپورتینگ، رقیب اصلی خود ۶ امتیاز فاصله ایجاد کرده اند. هنوز ۱۲ هفته تا پایان فصل باقی مانده است اما شاگردان سرجیو کونسیاسئوِ ۴۷ ساله و پرتغالی که از سال ۲۰۱۷ به جمع اژدهاها اضافه شده است، دوست دارند تا بدون باخت جام را بالای سر ببرند. به جز مهدی طارمی بازیکنان شناخته شده زیادی در پورتو حضور دارند.


المپیاکوس: میانگین ۲.۵۴


رویای مشترک مجیدی، کونسیسائو و جانشین ژاوی/ قهرمانی با جام طلایی


در سوپرلیگ ۱۴ تیمی یونان تیم المپیاکوس با ۱۷ پیروزی و پنج تساوی از ۲۲ مسابقه با نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی پائوک ۹ امتیاز فاصله ایجاد کرده است. المپیاکوسی‌ها تا به اینجای کار ۲۸ گل زده و ۱۱ گل خورده داشته‌اند تا دومین خط حمله برتر و اولین خط دفاع مسابقات تا به اینجای کار باشند. یوسف العربی، متیو والبوئنا، یان ام‌ویلا، سوکراتیس پاپاستاتوپولوس، توماژ واچلیک و … مشهورترین بازیکنان این تیم یونانی به شمار می‌روند. هدایت آنها نیز از سال ۲۰۱۸ به عهده پدرو مارتینز پرتغالی و ۵۱ ساله است.


السد قطر: ۲.۸۸ میانگین


رویای مشترک مجیدی، کونسیسائو و جانشین ژاوی/ قهرمانی با جام طلایی


رفتن ژاوی نیز نتوانست خللی در کار السدی‌ها به وجود بیاورد. این تیم با کسب ۱۶ برد و یک تساوی در ۱۷ مسابقه، شگفت‌انگیزترین نمایش را بین تمامی تیم‌ها در لیگ‌های مختلف داشته است. شاگردان خاوی گارسیای ۵۱ ساله و اسپانیایی تا به اینجا کار در ۲ فاز هجومی و دفاعی بهترین تیم لیگ بوده‌اند و از یک بازی کمتر نسبت به نزدیک‌ترین تعقیب کننده خود ۱۰ امتیاز بیشتر اندوخته دارند.  اکرم عفیف، بغداد بونجاح، حسن الهیدوس، آندره آیو، سانتی کازورلا، گیلهرمه، رودریگو تاباتا، وو جونگ یونگ، عبدالاکریم حسن و … مهمترین مهره‌های السد در این فصل به شمار می‌روند.


 استقلال: میانگین ۲.۴۴


رویای مشترک مجیدی، کونسیسائو و جانشین ژاوی/ قهرمانی با جام طلایی


استقلال هم در کنار چهار تیم دیگر باختی نداشته است. آبی‌پوشان تهرانی از لحاظ میانگین امتیازگیری ضعیف‌ترین تیم هستند. با این حال فرهاد مجیدی به عنوان جوان‌ترین مربی در این جمع و به عنوان یکی از سه مربی خارجی در این لیست توانسته نتایج درخشانی را کسب کند. او و شاگردانش در صورتی که در ۱۲ هفته باقیمانده باختی نداشته باشند، با فتح جام طلایی فاصله زیادی نخواهند داشت.