دبیر دوپینگ خط قرمز فدراسیون کشتی است


تهران – ایرنا – رییس فدراسیون کشتی گفت: دوپینگ خط قرمز ما محسوب می‌شود و برای مبارزه با این معضل جدی در ورزش، نیازمند همکاری و حمایت ویژه فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران هستیم.


به گزارش ایرنا، «علیرضا دبیر» امروز (چهارشنبه) با حضور در محل فدراسیون پزشکی – ورزشی با «غلامرضا نوروزی» رییس این فدراسیون دیدار و گفت و گو کرد.


وی با قدردانی از حمایت، تعامل و همراهی فدراسیون پزشکی – ورزشی ابراز امیدواری کرد تا تعامل ۲ فدراسیون در زمینه‌های کاری مشترک با توجه به حضور تیم‌های ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین و پیکارهای جهانی صربستان افزایش یابد.


دبیر ادامه داد: دوپینگ خط قرمز ما محسوب می‌شود و برای مبارزه با این معضل جدی در ورزش، نیازمند همکاری و حمایت ویژه فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مبارزه با دوپینگ ایران و حضور نمایندگان آن‌ها در تمامی مسابقات کشتی هستیم.


رییس فدارسیون کشتی با اشاره به راه‌اندازی مرکز مجهز فیزیوتراپی و خرید دستگاه‌های مدرن، خاطرنشان کرد: روی حمایت فدراسیون پزشکی ورزشی برای اعزام پزشک و متخصصان فیزیوتراپی برای تمرینات تیم‌های ملی کشتی حساب باز کرده‌ایم.


نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در این دیدار  با اشاره به افتخارآفرینی ورزش کشتی گفت: در تمام سال‌های اخیر فدراسیون پزشکی – ورزشی تلاش داشته بهترین و شایسته‌ترین خدمات را به قهرمانان المپیکی رشته‌های مختلف ارائه نماید و به خوبی نقش پشتیبان را در افتخارآفرینی این عزیزان ارائه کرده است و این مهم را وظیفه خود می‌دانیم.


وی تصریح کرد: به طور قطع این حمایت‌ها و خدمات با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت، به ویژه اینکه بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و برای این مهم، ویژه برنامه‌های آماده‌سازی پزشکی برای کاروان اعزامی را آغاز خواهیم کرد.


در این جلسه همچنین در مورد اعزام پزشکان و دریافت مجوزهای لازم برای برگزاری مسابقات کشتی نیز بحث و تبادل نظر شد. «تورج ملک‌محمدی» رییس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی نیز در این دیدار حضور داشت.