دانستنی های ترافیکی : نحوه پرداخت قسطی جرایم تخلفات رانندگی

0 182

آمل امروز / دانستنی های ترافیکی : نحوه پرداخت قسطی جرایم تخلفات رانندگی

چند راهکار برای ابلاغ جرایم و پرداخت آنها پیش روی شهروندان قرار دارد. این راهکارهای ساده اولا به تسهیل دریافت جریمه ها و تخلفات کمک کرده ،ثانیا سفر اضافی برای شهروندان ایجاد نمی کند، ثالثا اطلاعات صحیح و مطمئن به دستشان می رسد.

رانندگان می توانند با ارسال بارکد ١٧ رقمی پشت کارت(vin)، به شماره پیامک ١١٠١٢٠٢٠٢٠، آخرین وضعیت تخلفات معوقه خودروی خود را استعلام کنند.
شهروندان با این کار بدون مراجعه به جایی می توانند وضعیت جریمه وسایل نقلیه خود را استعلام کنند. همچنین اگر تصمیم پرداخت همین جریمه را داشته باشند می توانند بعد از وارد کردن وی آی ان، ستاره اضافه کرده و به همین شماره پیامک ارسال نمایند.

سیستم علاوه بر مبلغ جریمه، شناسه قبض و پرداختی را در اختیار هم وطنان قرار می دهد و مالکان می توانند نسبت به پرداخت قبض جدید اقدام کنند.

رانندگان همچنین می توانند با ورود به سایت راهور( rahvar120.ir )نسبت به استعلام تخلفات خود اقدام کنند.

البته سایت راهور١٢٠ در بازه های زمانی چند روزه آپدیت می شود.
قطعا اطلاعاتی که در اختیار هم وطنانمان قرار می دهد اطلاعات به روزی نیست و صرفا برای اطلاع رسانی خواهد بود. پس اگر هم وطنی، قصد دارد که تمام معوقات خودرویش را پرداخت کند، بهترین راهکار استعلام پیامکی یا مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه ١٠ و مراجعه به واحدهای اجراییات پلیس راهور می باشد.

این ٣ منبع می توانند اطلاعات به روزی را در اختیار رانندگان قرار دهند.سایت راهور همین اطلاعات را با اختلافی چند روزه در اختیار هم وطنان قرار می دهد.
لازم به ذکر است ، شهروندان می توانند جرایم خود را به صورت اقساط نیز پرداخت کنند.
امکان فوق العاده جالبی سایت راهور ١٢٠ برای هم وطنان فراهم کرده است. به این ترتیب که می توانند نسبت به پرداخت موردی یا همان "قسطی" جرایم راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.هم وطنان می توانند با مراجعه به سایت راهور، اطلاعاتی را که لازم است ثبت کرده و وارد سابقه تخلفات خودرو شوند. سیستم به صورت هوشمند، برای هر ردیف تخلف، شناسه قبض و پرداخت تعریف می کند. هر شهروند می تواند با وارد کردن شناسه قبض از طریق خودپرداز و یا درگاه های عابربانک، جریمه را به صورت جداگانه و موردی پرداخت کند. ٢۴ ساعت بعد از پرداخت، جریمه پرداخت شده از لیست تخلفات حذف می شود.
بنابراین رانندگانی که قادر به پرداخت یکباره جرایم خود نیستند، بهترین راهکار پرداخت به صورت مرحله ای و قسطی و مراجعه به سایت راهور ١٢٠ است.

ستواندوم مرتضی ابراهیمی.کارشناس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان مازندران

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.