حضور نمایندگان کشورهای جهان اسلام در مسابقات بین المللی قرآن


تهران – ایرنا – داور سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، گفت: حضور نمایندگان کشورهای مختلف در این رویداد قرآنی (مسابقات بین‌المللی قرآن کریم)، بدون اعلام هیچ شعاری، نشانه‌ای از وحدت مسلمانان جهان اسلام است.


رحیم خاکی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه برگزاری مسابقات به‌صورت مجازی در مراحل مقدماتی و نیمه نهایی مسابقات می‌تواند، مدنظر قرار گیرد، افزود: خوشحالم که جمهوری اسلامی ایران علی‌ رغم شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که در سراسر جهان برای رویدادهای فرهنگی و دینی بوجود آمد، مسابقات خودش را در سال گذشته تعطیل نکرد و امسال نیز با اهتمام تمام مسابقات را برگزار می‌کند.


وی تصریح کرد: اینکه تقویم مسابقات قرآن کریم به ایام مبعث پیامبر اکرم (ص) برگردانده شد، اتفاق بسیار مبارکی است؛ طبیعتاً ایام مبعث پیامبر اکرم (ص) که همزمان با نزول آیات قرآن است با برگزاری رویدادهای قرآنی قرابت نزدیک‌تری دارد و مسلمانان همزمان در سراسر جهان این روز را گرامی می‌دارند و توجه‌شان به قرآن کریم و پیامبر اکرم (ص) بیشتر است.


این استاد قرآن کریم با تاکید بر اینکه تنها محور وحدت ما «تمرکز بر قرآن» است، افزود: ما قبل از شیوع ویروس کرونا نیز تجربه برگزاری غیرحضوری مسابقات را در مسابقات دانشجویان داشتیم و این مهم سبب شد تا در کاهش هزینه‌ها و مدیریت بهتر و همچنین کیفی‌ سازی مسابقات تاثیرگذار باشد؛ با این وجود برگزاری حضوری مسابقات برکات و آثار بیشتری را دارد.


سی‌ و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از ساعت ۱۹ شامگاه سه شنبه با رقابت شرکت‌ کنندگان بخش‌های بزرگسالان با بخش اصلی مسابقات و بخش‌های دانش‌ آموزان و نابینایان در تالار اندیشه حوزه هنری آغاز شد.