جوابیه رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات آمل خطاب به مدیرمسئول پایگاه خبری مازندنومه

0 144

آمل امروز/ جوابیه رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات آمل خطاب به مدیرمسئول پایگاه خبری مازندنومه

بسمه تعالی
مدیرمسئول محترم پایگاه خبری تحلیلی مازندنومه

با سلام و تقدیم احترام
در پی انتصاب فردی مخالف جریان اصلاحات و ناهمسو با دولت به سِمَت فرماندار آمل از سوی وزیر کشور و متعاقباً انتشار نامه اعتراضی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، یادداشتی در آن پایگاه خبری، شامگاه هشتم خرداد با عنوان "فرماندار جدید رهاورد عملکرد اصلاح طلبان"، منتشر شده است که البته واهمه از انتشار نام نویسنده، نشانی از باور نداشتن نویسنده ی محترم به نگاشته خود را به تصویر می کشد! مع الوصف درخواست می شود این جوابیه را نیز در آن پایگاه خبری منتشر فرمائید؛
نویسنده گرامی، برای بیان دیدگاه خود نسبت به تشکیلات اصلاح طلبان، بارها در این یادداشت از عنوان "شورای هماهنگی اصلاح طلبان آمل" استفاده کرده است در حالی که شورای مذکور، رسماً در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ در سراسر کشور منحل شده و ساختار جدیدی شکل گرفته است. اکنون و پس از انتخابات، «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» در آمل که متشکل از دبیران ۲۰ حزب و تشکل اصلاح طلب است مسئولیت پیگیری مطالبات جریان اصلاحات و اتخاذ تصمیمات لازم و اعلام مواضع را بر عهده دارد. البته مسئولیت مدیریت مقطع انتخابات (از اول فروردین سالجاری تا ۲۹ اردیبهشت) بر عهده شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان (شورای هماهنگی جبهه اصلاحات + ده شخصیت حقیقی اصلاح طلب) بوده است. بنابراین «شورای هماهنگی جبهه اصلاحات» حدود دو ماه سابقه حضور در صحنه سیاسی شهرستان آمل را دارد و تصمیمات گذشته را نمی توان به نام این شورای جدید نوشت. همچنین نویسنده آن یادداشتِ بدون امضا در مازندنومه، با جملاتی که روح کینه و عداوت با تشکیلات اصلاح طلبان بر متن آن سنگینی میکند، در ابتدای یادداشت خود می گوید: «انتصاب رسولی به عنوان فرماندار آمل نشان داد که تفکرات و مواضع سیاسی شورای هماهنگی نه فقط در وزارت کشور دولت تدبیر و امید بلکه در نزد بزرگان اصلاح طلب کشور و رئیس جمهور محترم هم بردی ندارد!» البته نویسنده محترم که از فرط کینه، دچار تخیل نیز شده است مطمئناً به زودی از خواب بیدار خواهد شد و نتیجه پیگیری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را مشاهده خواهد کرد؛ آن وقت شاید شجاعت پیدا کند و نوبت بعدی با نام حقیقیِ خود، قلم فرسائی نماید هر چند که این قلمِ آشنا، به نظر می رسد متعلق به همان فردی باشد که بارها در مازندنومه، با نام مستعار نیز عداوت خود را نسبت به تشکیلات اصلاح طلبان، ابراز کرده بود!
نویسنده ی گرامی که ظاهراً خواب نما شده است در بخش دیگری از این یادداشت، شورای هماهنگی را به سبب اختلافات شدید و گسترده داخلی (!)، به شورای ناهماهنگی تشبیه کرده است!» بر خلاف این پریشان گوئی، در تشکیلات جدید اصلاح طلبان (شورای هماهنگی جبهه اصلاحات) نهایت تعامل و همگرائی وجود دارد به نحوی که برای اولین بار طی حداقل یک دهه اخیر، با اجماع اصلاح طلبان و بر خلاف سال ۱۳۹۲، ستاد دکتر روحانی در سال ۹۶ رسماً در ید اختیار احزاب اصلاح طلب قرار گرفت. البته ممکن است یک یا دو حزب بخواهند در روند تصمیم گیری شورای هماهنگی، سلیقه ای متفاوت داشته باشند اما در نهایت هیچگونه تأثیری در تصمیمات متخذه از سوی اکثریت اعضای شورای هماهنگی نخواهد داشت.
در ارتباط با انتخابات شورای شهر نیز توضیحاتی را در بیانیه مورخ ۳۰ اردیبهشت ۹۶ تقدیم همشهریان عزیز کرده ام. چنانچه لازم باشد تحلیل و توضیحات تکمیلی را نیز در فرصتی مناسب، ارائه خواهم کرد. در حال حاضر، موضوع مهم، بررسی و مقابله با دخالت قوه مقننه در امور اجرائی قوه مجریه است!
همچنین بر خلاف مطالبه آشکار نویسنده ی آن شبنامه که در مازندنومه منتشر شده، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به هیچ وجه بر سر گفتمان اصلاحات و منافع همشهریان عزیز، با نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، وارد معامله نخواهد شد که البته این مطالبه، رویکرد کاسبکارانه آن نویسنده محترم را در عرصه سیاست نشان می دهد! همچنین تأکید میکنم که راه تعامل ما با نماینده محترم مجلس نیز زمانی گشایش خواهد یافت که ایشان به رسالت اصلی خود یعنی قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون رجوع نمایند./

رضا شیخ پور
دبیر حزب کارگزاران سازندگی و رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات؛ شهرستان آمل
۹ خرداد ۱۳۹۶

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.