بیش از ۴ هزار راننده سرویس مدارس شهری و روستایی مازندران در سال تحصیلی جدید شناسایی و ساماندهی شدند.

0 260

سرهنگ مهدی باقری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با بیان اینکه موضوع سرویس‌های مدارس از جمله دغدغه‌های خانواده، دانش آموز و مدرسه است، گفت: عوامل راننده، خودرو و همکاری دانش آموزان و خانواده‌ها موضوعی مهم در ساماندهی سرویس‌های مدارس است.

وی از انعقاد تفاهمنامه مبنی بر ساماندهی سرویس مدارس بین آموزش و پرورش و سازمان تاکسیرانی و پلیس راهور خبر داد و افزود: سه شرکت در ساماندهی سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان با پلیس راهور همکاری دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با تاکید بر ضرورت نظارت بر وضعیت سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس از تهیه و توزیع برچسب یک شکل و یک فرم در میان رانندگان توسط اداره کل آموزش وپرورش استان مازندران خبرداد و گفت: بررسی صلاحیت رانندگان و وضعیت فنی و بیمه خودرو‌های سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان و داشتن گواهینامه پایه دوم از نکات الزامی است و باید مورد توجه دقیق رانندگان قرار گیرد.

سرهنگ باقری افزود: سوار کردن دانش‌آموزان بیش از ظرفیت خودرو توسط رانندگان تخلف بوده که با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی چنین مواردی اعمال قانون شده و با افراد متخلف برخورد می‌شود.

وی گفت: شناسایی و تعیین صلاحیت رانندگان، بهبود بخشی وضعیت حمل و نقل دانش آموزی، کاهش ترافیک شهری، ارتقای سطح امنیت دانش آموزان، کاهش میزان تصادفات و پوشش امنیتی برای رانندگان سرویس‌های مدارس از اهداف ساماندهی سرویس‌های مدارس محسوب می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران افزود: بمنظور تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خط ویژه سرویس مدارس در محور‌های درون شهری استان راه اندازی می‌شود.

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.