بهره برداری و کلنگ زنی بیش از ۱۵ هزار و ۶۶۵ پروژه عمرانی در دهه


تهران- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اعلام کرد: در دهه فجر امسال ۱۳هزارو ۵۹۲ پروژه عمرانی در سراسر کشور با بیش از ۹۳ هزار میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.


به گزارش روز جمعه ایرنا، مهدی جمالی نژاد گفت: در دهه فجر امسال  ۱۳هزارو ۵۹۲ پروژه عمرانی در سراسر کشور با بیش از ۹۳ هزار میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.


با بیان خبر بهره برداری از طرح های عمرانی در دهه فجر اضافه کرد: استان خراسان رضوی با ۱۲۳۰پروژه بیشترین تعداد و استانهای تهران، مازندران، گلستان و اصفهان به لحاظ تعداد، استانهای بعدی در سطح کشور هستند.


وی افزود: همچنین استان تهران با اعتباری بیش از ۱۵هزار میلیارد تومان بالاترین رتبه را در زمینه اختصاص اعتبار به پروژه های عمرانی دارد و استان های کرمان، البرز، خراسان رضوی و هرمزگان در رتبه های بعد قرار گرفته اند.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: در دهه فجر امسال ۲۰۷۳ پروژه عمرانی با مجموع اعتباری بیش از ۳۹ هزار میلیارد تومان کلنگ زنی شد.
 
جماای نژاد ضافه کرد: بیشترین پروژه های کلنگ زنی مربوط به استان گلستان با ۴۵۵ پروژه و بعد از آن استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی قرار گرفته اند و بیشترین اعتبار پروژه های کلنگ زنی مربوط به استان هرمزگان و بعد از آن استان های چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان قرار گرفته اند.