احمد ترک نژاد در آمل: برای موفقیت در برجام به یک شیخ دیپلمات نیاز داشتیم نه یک آتش افروز بین المللی!

0 103
اختصاصی آمل امروز/ احمد ترک نژاد معاون وزیر جهاد سازندگی در دولت ششم جمهوری اسلامی و استاندار استان کرمانشاه در دولت اصلاحات  با حضور در ستاد مرکزی دکتر روحانی در شهرستان آمل در جمع پر شور هواداران بیان داشت:

ما باید عملیات بازاریابی رای را خانه به خانه و نفر به نفر به خصوص در مناطق روستایی شروع کنیم .

ما باید ببینیم تفکری که در مقابل تفکر دیگری صف آرایی کرد در زمانی که کلیه ارکان حکومت در اختیارش بوده چه کاری انجام داده است؟

دولت خاتمی کشوری با رشد اقتصادی شش و نیم درصد , تورم سیزده درصد , بیکاری یازده درصد , تشکیل سرمایه ۲۴ درصد و بهره وری مثبت تحویل داد و کشور برای پرواز و پیشرفت آماده بود

اما زمانی که دکتر روحانی دولت را تحویل گرفت رشد به منفی شش و هشت دهم درصد , تورم به بالای چهل درصد , تشکیل سرمایه و بهره وری منفی شد !

حاصل تمام زحمات دولتهای پس از جنگ طی ۸ سال اینگونه اقتصادشان به زمین خورد .

از ۱۳۳۸ تا ۱۳۹۵ , دوره ی ۵۷ ساله , هزار و ششصد میلیارد دلار فروش نفت داشتیم که هشتصد میلیارد دلار آن در همان ۸ سال بود !!! یعنی حدود ۴۹ سال یک طرف ، ۸ سال یک طرف ! در شرایطی دولتشان را تحویل دادند که بیش از ۸۰ کشتی کالای مواد غذایی در بنادر ایران مانده بود و تمام ذخایر مواد غذایی کشور به حداقل خودش رسیده بود و دولت تدبیر و امید توانست با اقداماتی برای شب عید نان ، برنج ، روغن و شکر کشور را تامین کند . کشوری که هواپیمایش آماده ی پرواز شده بود چه بلایی به سرش آمده بود ! هشتصد میلیارد دلار هم در آمد داشت !!!!!

تفکر و رویکرد آنها جامعه ایران  را منزوی می خواهد , مردم را فقیر می خواهد , دنبال ایجاد تنش در جامعه ی بین المللی است. حاصل آن تنش ها ده ها قطعنامه بین المللی علیه ایران توسط آمریکا ، شورای امنیت و اتحادیه اروپا بود .

امروز همان وزرا در ستاد مقابل هستند.

 با شکست دولت تدبیر و امید کشورهای اسراییل و عربستان خوشحال خواهند شد .

در ۵ سال گذشته دو استراتژی توسط رهبری نظام پیاده شد: یکی از آنها در حوزه ی برجام بود. زیرا شرایط به گونه ای جلو رفته بود که اگر نظام تدبیر نمی کرد و تصمیم به این برنامه نمی گرفت ما حتما این فرصت را از دست داده بودیم. رهبری نظام متوجه شد که آمریکاییها به این جمع بندی رسیدند که ایران اسلامی را می شود تضعیف کرد اما قابل از بین بردن نیست . بر مبنای این درک ،برنامه ی برجام را ایشان هدایت کردند و جالب این است که این مورد می توانست در دولت احمدی نژاد شروع شود ولی مخصوصا انتقال دادند به دولت یازدهم . زیرا برای پیاده سازی این دیدگاه شیخ دیپلمات می خواست نه یک آدم آتش افروز بین المللی ! به این دلیل برنامه ی مذاکرات انتقال پیدا کرد به دولت دکتر روحانی و خوشبختانه شیخ دیپلمات با تدبیر و با پشتیبانی و با یک تیم متخصص توانست ضمن حفظ حقوق هسته ای ایران ، تمامی قطعنامه های هفت گانه ی تحت برنامه ی هفتم سازمان ملل را لغو کند . در دنیا هیچ کشوری وجود ندارد که تحت فصل هفتم رفته باشد اما از بین نرفته باشد ، یعنی جنگی در آن رخ نداده باشد . به این دلیل ادعا می کنیم که این دولت سایه ی جنگ را از سر ملت ایران دور کرد . پس باید برای اسلام ، برای ایران ، با روحانی تا ۱۴۰۰ همه با هم به جلو برویم .

مطلب دیگر این است : چرا رهبری اقتصاد مقاومتی را به این دولت ابلاغ کرد؟ چرا پس از جنگ و دولتهای قبل نبود ؟ باید پاسخ این سوال را بدهیم .

در ۸ سال بر سر اقتصاد ایران بلایی آمده بود که تدبیر جدیدی را به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح کردند. در کشور دگر منابعی برای از بین رفتن نبود . قبل از ۸ سال اقتصاد در مسیر خوبی بود اما بعد آن ۸ سال تورم بالای ۴۰ درصد نصیبمان شد .

در دوران تدبیر و امید تورم ویرانگر تحت کنترل درآمد که آرامشی به جامعه داده است .

اگر برجام و رویکردهای اقتصاد مقاومتی نبود امروز کشور ما ونزوئلاییست شده بود .

همه ی ما می دانیم در آن زمان وقتی می خواستیم سوار هواپیما شویم با اترس و لرز بود ، حالا دوستان می گویند برای چه هواپیما خریدید؟ من واقعا متعجبم که یم مهندس می گوید ما میخواستیم ساخت داخل کنیم ! مگر هواپیما پراید است که ساخت داخل کنیم؟ تازه پراید ۳۵ سال پیش کره را تبدیل کردید به یک فرغون آدم کُش بعد میخواهید هواپیما را ساخت داخل کنید؟؟؟ این یک توهین به شعور ملت است .

ما دوراه بیشتر نداریم یا برگردیم و بشویم ونزوئلا یا وارد مسیر روشنتری شویم همراه با روحانی . شاید سوئیس نشویم اما قطعا ونزوئلا هم نخواهیم شد .

ضمن استقبال خوبی که در همه ی استان ها از دکتر روحانی شد امال ما باید تا دقایق آخر انتخابات تلاش کنیم .

این چند ساعت را نباید از دست بدهیم . من تاریخ را گواه میگیرم که در اردیبهشت سال ۸۴ سخنرانی کردم و گفتم اگر احمدی نژاد در این کشور حاکم شود این کشور صد سال به عقب خواهد رفت ! امروز هم می گویم من به عنوان یک فردی که وظیفه دارم روشنگری در جامعه بکنم این ها را به شما گفتم . یک لحظه غفلت می تواند شنبه ی بسیار بدی را برای ما رقم بزند .

عملیات رو در رو برای اقناع جامعه ، در حاشیه ها و در روستاها ، زیرا در مناطق روستایی ۹۰ درصد جامعه رای می دهند . حدود ۱۴میلیون رای در جامعه ی روستایی ماست و اتفاقا دولت در برنامه های روستایی بسیار موفق بوده است .

جامعه ی روستایی ما دخل و خرجش منفی شده بود ، هر روز بدهکارتر می شد ، ده میلیون در آمدش بود ، یازده میلیون هزینه ش می شد ! پایان این دولت الان به ۵/۱۶ میلیون تن درآمد و ۵/۱۴ میلیون تن هزینه ! یعنی بودجه ش مثبت شد .

دولت در مناطق روستایی دستش پر است .

آرزوی موفقیت

 

ونوشه عزیزی - آمل امروز

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.