آیا ظروف شیشه ای در فریزر، فر، توستر و مایکروفر می شکند؟


همه چیز در مورد ظروف شیشه ای نشکن

جهت خرید ظروف شیشه ای نشکن به چه سایت معتبری مراجعه کنیم؟ چه نوع ظرفی برای فریز کردن و منجمد کردن مواد غذایی مناسب و بهتر است؟ چه نوع ظرفی را میتوان داخل مایکروفر قرار داد؟ به احتمال زیاد روایت‌ هایی درباره ی شکستن ظرف های شیشه ای از آشنایان و دوستان شنیده باشید. اما با وجود تمام این روایت هایی که تا به حال شنیده اید، باز هم بر این باور داریم که در صورت استفاده از این ظروف احتیاط ضروری را اگر انجام بدهیم چنین اتفاقی هیچ گاه برای شما عزیزان رخ نخواهد داد و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. در کل استفاده از ظروف شیشه ای نشکن مزایای بسیار زیادی دارد که در این مقاله به آن می پردازیم جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

آیا ظروف شیشه ای در فریزر می شکند؟

ظروف شیشه ای نشکن مختص فریز کردن و منجمد کردن مواد غذایی در دمای کم مقاوم و ماندگار تر هستند. اما ظرف شیشه ای عادی در دمای فریزر یا دمای پایین به سرعت می شکنند. اکثر این ظرف های شیشه ای دهان گشاد هستند. اما دیگر مدل های ظرف های شیشه ای به صورت عادی می باشند. دهانه ی گشاد این ظروف برداشتن غذا از درون آن ها را بسیار آسان می کند. در واقع چیزی که راجع به ظرف های شیشه‌ ای باید ملاحظه نمود، توجه به دهانه ی ظرف و یا همان فضای بالای ظرف است که فاصله ی میان سطوح مواد غذایی، تا دهانه ی ظرف پس از افزایش حجم ماده غذایی در اثر منجمد شدن ، ظرف نشکند، بخصوص در مورد مایعات که انبساط یا افزایش حجم آنها زیاد می باشد و در این خصوص امکان صدمه و آسیب ظرف بسیار بیشتر است.

بیشتر بخوانید: با مشهورترین مجسمه های دنیا آشنا شوید

آیا ظرف شیشه ای در فر می شکند؟

یکی از نکات بسیار مهم که در حین آشپزی با فر باید مد نظر گرفت، جنس ظرفی است که مورد استفاده قرار می دهیم. ظروف شیشه ‌ای نشکن مختص فر را در معرض نوسان و ارتعاش ناگهانی گرما قرار ندهید. به عنوان مثال اگر بخواهید ظرف شیشه ای را از فری که داغ است خارج و زیر آب سرد بگیرید و یا اینکه ظرف شیشه‌ ای را به صورت مستقیم از داخل فریزر خارج و سپس آن را داخل فر و در معرض گرمای بالا قرار دهید، به احتمال بسیار زیاد ظرف ترک بخورد و بشکند. بعضی از انواع ظروف مختص فر از نوع شیشه اند که کاربردهای متعددی دارند.

آیا ظرف شیشه ای در مایکروفر میشکند؟

به جرات میتوان گفت که مایکروویو و مایکروفر از جمله وسیله های برقی پرطرفدار و جدید می باشند. بعضی افراد ترجیح می دهند جهت گرم کردن و درست کردن غذا و شیرینی مانند کیک از مایکروویو استفاده نمایند. متخصصان علم تغذیه موکد بر این می باشند، ظروفی که جهت استفاده در دستگاه مایکروفر انتخاب می شود به طور حجم باید قابلیت عبور اشعه و یا پرتو داشته باشد تا این پرتوها به داخل غذا رخنه نکند. ظروف شیشه ای نشکن جهت پخت غذا در دستگاه مایکروویو بسیار مناسب است هرچند که می توان اکثر ظرف های شیشه‌ ای داخل دستگاه مایکروویو قرار داد. بنابراین ظرفی را بهتر است تعیین کنید که در دستگاه بسیار داغ نشود. برای این که از مناسب بودن و قابل استفاده بودن ظروف اطمینان حاصل کنید به مدت یک دقیقه آن را خالی در داخل دستگاه مایکروویو قرار دهید و بعد از یک دقیقه آن را از داخل مایکروفر خارج کنید. اگر ظرف سرد بود، می ‌توان گفت جهت پخت و پز بسیار مناسب می باشد ولی اگر در صورتی که پس از خارج کردن ظرف کمی داغ شده باشد، بهتر است از آن استفاده نکنید.

آیا ظروف شیشه ای در توستر میشکند؟

ظروف شیشه ای نشکن متعدد و گوناگونی در بازار موجود می باشند و همچنین گرما و حرارت زیاد را تحمل می کنند. در حقیقت بعضی از مدل ها و مارک ها از این بابت بهتر، مقاومت و استحکام زیادی در برابر حرارت بالا دارند. بنابراین اگر ظرف های شیشه ای را نمی خواهید مدت زمان زیادی در توستر قرار دهید همان مدلهای معمولی شیشه نشکن بدون شک کار شما را می تواند راه بیندازد.

از کجا بفهمیم ظرف شیشه ای نشکن است؟

آنچه میزان اصل بودن یک ظرف شیشه ای نشکن را مشخص می کند و مواد تشکیل دهنده ی آن و مراحل ساخت و تولید این محصول می باشد. این روزها محصولات متعدد و زیادی به نام پیرکس یا همان ظرف نشکن در بازار وجود دارد اما در حقیقت تمام این ظروف (ظروف نشکن) اصل نیستند و تعداد بسیار کمی از این ظروف نشکن اصل میباشد. به طور معمول در پروسه ی تولید و ساخت ظروف نشکن اصل فرایند شوک حرارتی خواهند داشت. در فرایند شوک حرارتی، دمای محصول و کالای ساخته شده تا حد زیادی بالا می رود که موجب ایجاد خطوط بر سطح شیشه خواهد شد. اما ظروف شیشه ای نشکن مقاومت بسیار بالایی در مقابل شوک حرارتی دارند. اما ظرف های شیشه ای ساده و معمولی در مقابل شوک حرارتی دچار شکستگی می ‌شود. ظرف های شیشه ای نشکن اصل بایستی دارای درخشانی و مقاومت بسیار بالایی باشد و این درخشندگی و مقاومت به طور معمول می توان گفت پنج برابر ظرف های شیشه ای ساده می باشند.

مناسب ترین و بهترین روش برای خرید اینترنتی ظروف شیشه ای نشکن چگونه است؟

اگر میخواهید ظروف شیشه ای نشکن مختص فر، مایکروفر و توستر را به شیوه ی اینترنتی با قیمت های مقرون به صرفه را خریداری کنید، امکان خرید این کالا پر فروش در سایت های معتبر و قابل اطمینان برای شما خریداران عزیز مهیا خواهد بود. جهت خرید آنلاین این محصول پرفروش پیشنهاد ما به شما خریداران عزیز مراجعه به سایت www.decocaf.com می باشد، با مراجعه به این وب سایت می توانید انواع ظرف های شیشه ای متنوع و زیبا را مشاهده نمایید و بر اساس بودجه و سلیقه ی خود آن را خریداری کنید. به جرات میتوان گفت این مرکز معتبر و مطمئن یکی از بهترین و در عین حال معتبرترین مراکز فروش اینترنتی ظرف های شیشه ای نشکن می باشد.