آیا بازی ایران و عراق لغو می شود


تهران- ایرنا- در شرایطی که فوتبال دوستان کشورمان منتظر دیدار دو تیم ملی فوتبال ایران و عراق هستند اما ابتلای چند بازیکن دیگر دو تیم به ویروس کرونا موجب شد تا این ابهام به وجود بیاید که آیا احتمال لغو این دیدار وجود دارد.


به گزارش ایرنا، در تازه ترین خبرها از اردوی تیم ملی فوتبال ایران و عراق باید به این مساله تاکید کرد که همچنان ویروس کرونا در حال پیشروی است و این بار در جمع شاگردان دراگان اسکوچیچ قرعه به نام مهدی قائدی افتاد تا شبانه اردوی تیم ملی فوتبال ایران را ترک کند. با توجه به آزمایش های به عمل آمده در روز گذشته و تست های جدیدی که از ملی پوشان گرفته شد به نظر می رسد باید این احتمال را داد که فردا و ساعتی قبل از بازی بازهم شاهد اعلام اسامی جدید در فهرست تیم ملی ایران باشیم.


از آن سوی دیگر کرونا در اردوی عراقی ها نیز یکه تازی می کند، با تمامی تدابیری که از سوی مسئولان دو تیم اتخاذ شده اما خبرهای جدید از اردوی سبزپوشان عراقی حکایت از آن دارد که شیرکو کریم، حسین علی، مصطفی ناظم و حسین جبار ه مبه جمع کرونایی های عراق اضافه شدند و با توجه به زمان باقی مانده تا بازی برابر ایران، امکان و شانس حضور در این دیدار را نخواهند داشت. 


هر چند عراقی ها درخواست تکرار آزمایش های انجام شده را دارند اما با نمونه هایی که از قبل گرفته شده بود تعداد بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا در اردوی عراق به ۸ نفر رسید که در بین آنها به نام هایی از جمله یاسر قاسم، سعد ناطق، مناف یونس و امجد عطوان بر می خوریم.


بر اساس آنچه مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته اعلام کرد بازیکنان روز گذشته تست داده اند که جواب آن ساعتی قبل از بازی با عراق آماده می شود و اگر بازهم نمونه ای مثبت اعلام شود باید دید مسئولان AFC چه تصمیمی را درباره بازی دو تیم ایران و عراق اتخاذ خواهند کرد. 


آیا بازی ایران و عراق لغو می شود؟


نمونه گیری های انجام شده و زمان بندی آنها بر اساس قوانین موجود بوده است و باید منتظر ماند و دید با طلوع آفتاب هفتم بهمن ماه تکلیف بازی دو تیم فوتبال ایران و عراق به کجا کشیده خواهد شد، دیداری که میلیون ها هوادار ایرانی آماده اند تا سریعترین صعود به جام جهانی را جشن بگیرند و بک دل و یک صدا غرور ملی را فریاد بزنند اما اگر روند افزایش بازیکنان کرونایی در دو تیم همچنان افزایش یابد باید این احتمال را داد تا تکلیف صعود شیرمردان ایرانی به روزهای آتی کشیده شود. 


تیم ملی فوتبال ایران در هفته‌های هفتم و هشتم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باید به ترتیب طی روزهای هفتم و دوازدهم بهمن‌ماه به مصاف تیم‌های عراق و امارات برود. یک برد مقابل عراق مجوز حضور شاگردان دراگان اسکوچیچ در جام جهانی را امضا می‌کند تا ما سریعترین صعود به این دوره از رقابت ها را جشن بگیریم.